| AnonimMareMareMare a întrebat:

Care ar fi sansele ca gandurile tale despre alta persoana sa ii influenteze cumva viata? Daca te gandesti non stop la un lucru, il atragi? Mie mi s-a intamplat de cateva ori, nu chiar cum ma gandeam, dar tot ideea respectiva mi-a aparut in viata. Oare gandul are puterea de a aduce lucruri in viata ta, daca chiar il ai puternic?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu gândul. Ci tu ai puterea asta.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu.
Ca tu experimentezi coincitente este una, ca "gandul aduce persoane" este alta, pe langa minciuna.

| gemeni6226 a răspuns:

Da,bineinteles la mine functioneaza.

| Felissa13Eden a răspuns:

Comteaza mult ce engergie emani tu, pentru a atrage acelasi soi de energie.
Daca esti un nihilist, clar o sa ai parte numai de lucruri negative, daca te bucuri de viata, vei atrage binele involuntar.