| RAY a întrebat:

Care are habar de algoritmii astia?

20 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ez

| RAY explică (pentru Sn4k3):

Hey

| RAY explică (pentru Sn4k3):

Dar ai habar sau nu?

| Sn4k3 a răspuns (pentru RAY):

De-as sti si la ce algoritmi te referi.

| RAY explică (pentru Sn4k3):

Acum 4 ore | RAY explică (pentru BlackFire2E455845):
Hai sa isi povestesc toata povestea
eu am un anunt pe olx promovat, dar vezi tu sunt tot felul de pachete, eu am pachetul 30 de zile plus 9 reactualizari, e nu sunt pe primul loc in lista si astia de la olx tot ma innebunesc cu informati, nu inteleg de ce altul e pe primul loc desi are o reactualizare mai veche a anuntului

Promovare in lista 30 de zile ce consta in: evidentiere sa in lista, cu fundal de alta culoare fata de celelalte anunturi si includerea anuntului in galeria de anunturi promovate. Datorita faptului ca numarul de anunturi promovate la un moment dat poate depasi numarul de pozitii disponibile (si anume 3), alocarea se face astfel incat toti cei care au anunturi promovate sa beneficieze in mod egal de acest serviciu.
Vezi aici detalii despre acest serviciu: https://ajutor.olx.ro/......-in-lista-

• 9 reactualizari automate, serviciu ce consta in resetarea datei de publicare a anuntului, astfel ca, la momentul activarii serviciului, anuntul tau a urcat primul in lista de anunturi din categoria in care acesta este postat si coboara in lista odata cu publicarea sau reactualizarea altor anunturi. Acest anunt nu activeaza si nu prelungeste valabilitatea unui anunt.
Vezi aici detalii despre acest serviciu: https://ajutor.olx.ro/......a-platita-

• 7 zile promovare pe prima pagina a site-ului OLX, serviciu ce consta in promovarea anuntului tau pe prima pagina a site-ului, atentie, nu pe prima pagina a categoriei in care este publicat anuntul, in grila de 25 de anunturi, de asemenea prin rotatie cu celelalte anunturi ce beneficiaza de acest serviciu.
Vezi aici mai multe detalii despre cum functioneaza acest serviciu: https://ajutor.olx.ro/hc/ro/articles/207973455-Cum-
functioneaza-promovarea-pe-prima-pagina-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Algoritmi pentru?
Pana si prajitul de cartofi are un algoritm.
Fii mai explicit te rog.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Hai sa isi povestesc toata povestea
eu am un anunt pe olx promovat, dar vezi tu sunt tot felul de pachete, eu am pachetul 30 de zile plus 9 reactualizari, e nu sunt pe primul loc in lista si astia de la olx tot ma innebunesc cu informati, nu inteleg de ce altul e pe primul loc desi are o reactualizare mai veche a anuntului

Promovare in lista 30 de zile ce consta in: evidentiere sa in lista, cu fundal de alta culoare fata de celelalte anunturi si includerea anuntului in galeria de anunturi promovate. Datorita faptului ca numarul de anunturi promovate la un moment dat poate depasi numarul de pozitii disponibile (si anume 3), alocarea se face astfel incat toti cei care au anunturi promovate sa beneficieze in mod egal de acest serviciu.
Vezi aici detalii despre acest serviciu: https://ajutor.olx.ro/......-in-lista-

• 9 reactualizari automate, serviciu ce consta in resetarea datei de publicare a anuntului, astfel ca, la momentul activarii serviciului, anuntul tau a urcat primul in lista de anunturi din categoria in care acesta este postat si coboara in lista odata cu publicarea sau reactualizarea altor anunturi. Acest anunt nu activeaza si nu prelungeste valabilitatea unui anunt.
Vezi aici detalii despre acest serviciu: https://ajutor.olx.ro/......a-platita-

• 7 zile promovare pe prima pagina a site-ului OLX, serviciu ce consta in promovarea anuntului tau pe prima pagina a site-ului, atentie, nu pe prima pagina a categoriei in care este publicat anuntul, in grila de 25 de anunturi, de asemenea prin rotatie cu celelalte anunturi ce beneficiaza de acest serviciu.
Vezi aici mai multe detalii despre cum functioneaza acest serviciu: https://ajutor.olx.ro/hc/ro/articles/207973455-Cum-
functioneaza-promovarea-pe-prima-pagina-

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ma gandesc sa postez mai multe anunturi, asa o sa fiu mai vizibil nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Hmm poate e cronologic. N-am avut pana acum mai multe chestii promovate pe OLX, dar incercarea moarte n-are.

| raz0000001 a răspuns:

Pfff, am făcut și eu.
De aia mai ușori așa laughing)

| RAY explică (pentru raz0000001):

Tagurile ajuta?

| raz0000001 a răspuns (pentru RAY):

Vad ca vorbesti de OLX, fiecare are algoritmul lui de sortare a anunturilor sau...da...cred ca la asta te referi. Poti sa te joci cu el si sa vezi care, cum, si cand, dar dureaza.

| raz0000001 a răspuns:

Hm, sau la care te referi?

| RAY explică (pentru raz0000001):

La internet

| IuliaNSPARTAN a răspuns (pentru RAY):

Algoritm la internet?

| Ofataobisnuita1103 a răspuns:

Algoritmii sunt pașii pe care trebuie să îi urmezi pentru a duce o misiune până la capăt.

| AnaEmma a răspuns:

Habar nu am.

Daca ai sti cati ani am...

| AndreeaRomania212 a răspuns:

E foarte complicat...eu am facut astia.Deci,un algoritm e o modalitate de explicare pas cu pas a rezv. Unei probleme, in general.Propietatile algoritmului: Claritate-la fiecate pas operat ce urmeaza a fi efectuat e unic determinat. Generalitate-algoritmul va rezolva o plasa intreaga de probleme.
Eficienta-algoritmul rezolva problemele cu un numar minim de operatii.
Finitudine-algoritmul va furniza solutia (unei probleme) dupa un numar finit de operatii.
Sper ca te-am ajutata!

| IuliaNSPARTAN a răspuns:

Păi depinde la ce te referi? până și dusul la magazin are un algoritm

| RAY explică (pentru IuliaNSPARTAN):

Citeste ce am scris mai sus, dar repet ai habar de IT