| Little Princess a întrebat:

Care autobronzant este mai bun? de la ce firma? eu am auzit si am vazut ca unele lasa pete. voi folositi autobronzant? si daca ma duc la solar risc sa fac cancer de piele?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@kitty15, nu ti-as recomanda nici solar nici soarele in exces. Cu cat mai putin, cu atat este mai bine pentru pielea ta! Altfel risti nu doar sa faci cancer, ci mai mult ca sigur, pielea ta va imbatrani mult mai repede si peste cativa ani vei regreta inevitabil, ca ai stat "la prajit".winking
Autobronzantul e o solutie in caz daca ii suporti mirosul. Eu personal nu-l folosesc din cauza mirosului, care mi se pare un pic cam gretos si care nu se duce, cat timp ai acel autobronzant pe piele, adica vreo saptamana. oh go on crying Autobronzantele lasa pete din cauza intinderii neuniforme, n-are foarte mare importanta de la ce firma este. Eu le-am incercat aproape pe toate (tot cautam unul fara miros si n-am gasit, toate miros la fel dupa ce intra in piele crying sad ). Poti sa incerci cel de la Garenier, Avene, Uriage sau chiar si Nivea, Dove sau L'oreal. Insa daca nu m-ar deranja mirosul, iti spun cu cea mai mare sinceritate, ca as folosi un Spray autobronzant, nu crema! Cauta pe google mai multe informatii despre spray-uri. Este mult mai usor de aplicat/utilizat, se intinde mai uniform, frumos. thumbs up day dreaming Bafta! peace signwinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solaru e foarte periculos, insa te bronzeaza repede, pentru cei ce nu au timp sa stea la plaja, eu am mers f des la solar, dar acum nici la plaja nu mai imi place sa stau, nu ma mai intereseaza bronzul, oricum eu am tenul mai inchis, as incerca totusi un spray autobronzat, insa nu as vrea sa ajung portocalie...am vazut la tele ca spray-ul de la Garnier e destul de bunicel...deci uita solaru, e prea periculos; D