| Edward_5267 a întrebat:

Care dintre dvs crede in Dumnezeu si in fiul sau Isus Hristos care a venit pe pamint sa ne lase o pilda cum a trait el asa sa traim si noi, si că este un rai vesnic si un chin vesnic iad pentru acei ce s-au impotrivit lui si i-au facut voia pe pamint? Practic de aici de pe pamint ne decidem vesnicia in bucurie vesnica sau chin vesnic intre Dumnezeu si Satan, fiindca trupul acesta moare dar sufletul nu moare!

Răspuns Câştigător
| dutsa24 a răspuns:

Eu cred 100%in Dumnezeu si Isus Hristos, a venit pe pamint pentru a ne indrepta pasul spre un drum mai bun, dar noi tindem sa facem contrariul.este normal ca daca aici pe pamint ai face numai fapte urite nu ai sa te duci in rai...de aceea traieste-ti viata din plin prin fapte bune, astfel Dumnezeu isi va intoarce fata spre tine...eu de citeva ori am plecat la scoala cu lectiile nepregatite,iar cind intreba profa trema, spuneam in gind rugaciunile pe care le stiu si tot timpu aveam carticica de rugaciune in geanta. spre bucuria mea nu am primit nici o data nota 2, de aceea tot ce faci trebuie sa faci cu Dumnezeu in suflet.
de acord cu tine"Practic de aici de pe pamint ne decidem vesnicia in bucurie vesnica sau chin vesnic intre Dumnezeu si Satan,fiindca trupul acesta moare dar sufletul nu moare!"de aceea trebuie sa tinem cont si de asta.
sincer chiar ma bucur ca a inclus in orarul scolar lectie de religie, astfel ne descoperim pe noi, ne judecam si indreptam lucrurile acum cit nu este tirziu

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Adevarat e, e bine sa fi bun in viata asta ca daca esti rau parte de nenorocire o sa ai.

| george_8786 a răspuns:

Ii ok sa crezi, dar nu ii destul, trebuie sa te dedici total lui Dumnezeu, sa il chemi pe Isus in inima ta, sa domneasca in viata ta, atunci o sa simti cu adevarat cat de iubit si de pretios esti in ochii Lui, atunci ti se schimba viata complet, apoi realizezi cat de mult ai nevoie de EL...si se poate spune ca de abia atunci incepi sa traiesti

| iloveyouandreea a răspuns:

Nu te supara dar esti prost daca nu crezi eu cred 1000000000%100 si ar fi bine si tu sa crezi