| Gabigabyi a întrebat:

Care e diferenta de gust dintre un ou de gaina fript sau fiert si un ou de rata sau prepelita?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ouale de rata sunt o idee mai puternice in gust, mai aromate sa zic asa. Mai consistente. Sau asta este parerea mea.
Pana la urma, gustul difera de la persoana la persoana. Exista 4 gusturi fundamentale, pana la urma, vrei sa iti spunem din ele, in procente? big grin

| Celcestietot a răspuns:

Sursa.

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Ala de rata e cel mai bun

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

De prepelita n-am mancat

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Ouale de gaini sunt bune dar mie imi plac de rata