| monicaaa17 a întrebat:

Care e inaltimea ideala a unei fete? Voi cât aveti?

29 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Nu exista una, insa as evita o fata prea scunda, gen sub 160-165. Ma gandesc si ca daca ar merge ceva as avea copii scunzi.
Eu am 1.76

| Drimmero a răspuns:

Cele de 1, 55-1, 65 mi se par mult mai feminine, dar asta nu inseamna ca nu ma pot atrage si unele mai inalte.

1, 83

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Te sperie una de 180, recunoaste laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Categoric m-as simti putin dubios cand as vedea-o. Eram intr-o seara intr-o shaormerie cu un prieten, stateam la rand ca era mare coada, in fata noastra 3 fete, ba frate 1, 90 cel putin aveau,, ne simteam super scunzi pe langa ele, ne dadeam coate 'astea mananca 2 shaorme la 1 kg de caciula la cat de mari sunt'

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

La ambasada Romana din Italia am vazut un cuplu de genul acum multi ani. Ea avea cam 190 si el pe putin 2m. Alea da girafe laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Nu stiu ce mananca astia, dar vad tot felul de oameni inalti, chiar am intrat la apa. Vorba aia, daca la peste 1, 80 suntem scuzi pe langa ei, aia saracii sub 1, 70 ce sa mai zica?

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

La 183 suntem media, nu scunzi. Aia la 170----- ma abtin ca iar se simt toti prapaditii.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Mai bine lasam inaltimea noastra asa cum e, daca suntem proportionali la corp e mai mult decat bine. Cum am mai zis-o,, sa ai 1, 90 + si sa fii prea slab se vede ca dracu, mai bine cu cativa cm in - la inaltime si cateva kg in plus

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Aici depinde si de gene. Am vazut ieri The Good, the Bad and the Ugly si Clint Eastwood arata bine pentru unu la 190cm inaltime.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Ce aveti toti cu dorotheea?

| Celcestietot a răspuns:

Se zice ca 165 cm. Tu cat ai inaltimea?

| SilentRain a răspuns:

Am 1.70
Pai nu știu nici piticanie nu e ok dar nici stâlp nu e ok

| Sofer a răspuns:

1.65-1.70 și eu am 1.75

| alina2k18 a răspuns:

Am 1.72m.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu nu înțeleg ce legătură au modelele cu întrebarea asta laughing

| Endoryus a răspuns:

Parerea mea? Macar 170. Restul mai mici nu mi se par prea atractive. Sunt multi baieti/barbati care se lasa intimidati de cele mai inalte dar fiecare cu caracterul lui.

| Dorotheea21 a răspuns:

Intre 1.70 si 1.80.
'Ideal' inseamna modele, nu exista alt criteriu, nu exista ce spune un x si un y pe un forum, si modele sub 1.70 sunt raritati.

ps rectificare dupa un vot nefolositor si unul eronat: Ideal nu inseamna ceea ce stabilesc cei multi, inseamna ceea ce stabileste o individa. Aceasta a revolutionat ideea de frumos, si toate modelele, cat si concurentele la diverse Miss trebuie sa nu depaseasca 1.70 m inaltime. :D
Si da lorix, trebuie sa fac misto de tine, pentru ca eu lucrez in industria asta, iar tu esti una care a intrebat pe TPU https://www.tpu.ro/beauty/care-vopsea-de-par-este-mai-rezistenta/ :)))
Cand o sa fie inflatie de modele si miss.uri de 1.60m atunci o sa vorbim amandoua despre idealul de inaltime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-ar fi plăcut să fiu puţin mai înaltă.Un 1, 65 ar fi fost ideal pentru mine.
1, 57, cât un pişcot. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma injunghie in creier cand ii citesc prostiile Dorotheei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

155cm si 40 de kg. Ca japonezele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

172 am eu.
Sub 165cm.
Plus Sunt studii făcute pe tema asta, pe o gama larga de bărbați ce prefera,
Nu contează părere uneia că crede că "înălțimea ideala" e peste 170.
Ce sigur ea-i pălugă.

După părerea mea înălțimea ideala la femei este intre 150-165 și la bărbați între 167 și 183 cm.

| Jus7t a răspuns:

Aia care îmi place mie e înălțimea ideală.

| Reghqen a răspuns:

Înălțimea ideală a unei fete, după părerea mea, este cuprinsă între 158 centimetri și 170 centimetri maxi.
Mai mult nu mi se par așa atractive!
Eu am 178, sunt mic, știu sad

| lorix a răspuns:

Cam 1.70. Am 1.65.

| lorix a răspuns:

Nu e nevoie sa faci misto doroteo, ma prind si singura ca nu te incanta cand cineva te felicita cu eronati si nefolositori la ideile tale fixiste scrise aici, pe forum.
Partea proasta este ca nu ai inteles de ce te-am votat astfel. Sau mai bine zis sa iti fi pus un semn de intrebare cum de tocmai comentariul tau, nu si al celorlalti. Dat fiind ca nu toti au fost de aceeasi parere cu a mea.
Dar daca esti curioasa, poti oricand sa ma intrebi direct, promit ca nu musc.

| Endoryus a răspuns (pentru lorix):

laughing Nu iti raspunde cu alt post ca o sa ramana cu traume de la alte voturi negative, te-ai prins nu? EPIC

| lorix a răspuns (pentru Endoryus):

Se c*ca prea mult pe ea pentru un amarat de vot, e penibila rau.
Si din ce vad nu s-a prins unde bateam apropo in rasp. meu.
Prefera in continuare sa mimeze inteligenta ca poate-poate se prinde ceva, dar de fapt nu se prinde nimic de ea.

| SataniccBichh a răspuns:

Dupa parerea mea nu exista inaltimea ideala, cum nu exista nici greutatea ideala. Ce conteaza e sa te simti bine in pielea ta. Eu am 1, 70 si sunt multumita de inaltimea mea pentru ca pot purta tocuri incat sa nu trebuiasca ca oamenii sa ridice prea mult capul pentru a ma vedea. Oricum purtam tocuri chiar daca aveam 1, 50 sau 1, 90 pentru ca imi place sa port platforme si tocuri iar asta e tot ce conteaza pentru mine.