| anonim_4396 a întrebat:

Care e mai grea? Singuratatea sau singuratatea in doi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E grea singurătatea,iar singurătatea în doi e tristă. Dacă sunt doi, se presupune că nu mai există singurătate. Deci tu ţi-o alegi şi tu faci să fie aşa. Când există singurătate în doi, e clar că unul este în plus.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Singurătatea în doi.

| Kristtine a răspuns:

Pentru mine singurătatea e o obişnuinţă. Mereu sunt singură, fără nimeni. Numai muzica se aude. atât!happy Nu am nevoie de nimeni.

| harciog a răspuns:

Singuratatea e una singura si nu include niciodata doi oameni. Poate te referi la relatia dintre sot si sotie dupa timp indelungat.Fii linistit ca acolo ajung majoritatea care nu stiu inca ca omul isi traieste propria singuratate de la nastere.

| TommyMiller a răspuns:

Cand sunt doi inseamna ca nu mai esti singur...inteleg totusi ce vrei sa spui.Singuratatea este in general grea. Totusi cateodata simti nevoia sa fii singur, dar de durata dauneaza. Ok, singuratatea in doi: inseamna ca nu aveti nimic in comun, deci cautati-va partener/partenera cu care sa nu va simtiti singuri/singure.