| b0ssu a întrebat:

Care e parerea voastra despre arestarea lui Gigi Becali? Merita 3 ani in inchisoare?

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

3 ani face pentru ca a avut o condamnare cu suspendare in dosarul cu sechestrarea de persoane
In dosarul cu terenurile a fost condamnat la 2, dar se executa pedeapsa cea mai mare.
Daca merita sau nu s-a pronuntat deja justitia, la fel ca in cazul celolalti 2.
Crezi ca Babiuc care era Ministrul Apararii si care culmea, este doctor in Drept, nu a stiut ce semneaza si cat valora terenul?
A facut un schimb din care statul a pierdut, Becali a castigat enorm el si seful Statului Major al Armatei si-au "tras" partea si cam asta-i treaba.
Trebuie cumva sa-i plangem pe cei condamnati la puscarie?
Ai cunoscut sau ai auzit vreun infractor care sa zica ca-i vinovat?
Toti dau vina pe justitie.
E greu de crezut ca e un dosar politic cum se vehiculeaza.
Cine ar avea de castigat?

| AtateaConditii a răspuns:

Nu stiu daca e adevarat sau nu, dar putina racoare nu ii strica. Am vazut cand i-a luat interviu si a zis ca nu ii pasa ca ajunge la puscarie, dar ii pare rau pentru familia lui, pff eu nu il cred, se vedea pe fata lui ca nu ii placea situatia deloc cica daca nu ar fi familia nu s-ar fi plans sau ceva de genu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merită mult mai mulţi, dar făcuţi pe bune şi fără telenovele prin presă, aşa cum e acum.

| ellaells a răspuns:

Nu merita!

| Kennedy97 a răspuns:

Mă.Eu unul nu vreau să fie considerat răspunsul meu unul jignitor.Dar odată ce Huidu a omorât trei oameni într-un accident de mașină,și nu a stat deloc la închisoare, Becali merita, poate, o pedepsă mai mică, sau chiar deloc.Chiar dacă a profitat la maxim de banii statului.