| Lelia18 a întrebat:

Care e sunetul care te enervează cel mai tare?
Pe mine:
Manelele date la maxim, muzica ce se aude de pe stradă după ora 12 noaptea, motoarele turate,... happy

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aceleasi ca si tine.

| mona a răspuns:

La fel ca tine dar as mai adauga ceva:,, spartul,, semintelor

| carpediem a răspuns:

In plus fata de tine, vocea unui politician, si vocile din reclame.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunetul frînelor puse de soferii care gonesc pe străzi ca nebunii, este acel scîrțîit asurzitor.

| Alexandru0007 a răspuns:

Bocanitul vecinilor cand repara ceva.ori bormasina

| sublime89 a răspuns:

Pe mine ma enerveaza semnalele de la tv, mai ales cand e publicitate, si mai ales daca e dat tare televizorul laughing

| pietrean a răspuns:

Poate nu sunetul deranjeaza,ci zgomotul.
Manelele(atat ca volum mare,cat si ca melodie,ritm,vocabular),m-au adus in pragul disperarii,bubuitul muzicii,care este ampificat noaptea,in spatiile apartamentelor din blocuri,la fel si turatia motoarele motocicletelor/masinilor,cand se iau la intrecere,sau,ca asa sunt ei,smecheri, de pe stada,dar mai sunt si altele:clopotele si difuzoarele montate pe la biserici,urletele betivilor care se cearta noaptea pe strada...
Cine sa ia masuri? NIMENI NU FACE NIMIC! Legi sunt,dar pentru nesimtiti,ele sunt nule!
Spirit de cetatean civilizat? "Daca te deranjeaza,reclama tu,ca eu nu vreau sa ma pun rau cu nimeni!"
Si uite asa,trebuie sa suportam,sau, cum fac eu, ma zbat ca "pestele pe uscat", pana rezolv cate ceva, ca sa nu mai fiu stresata de nesimtiti!

| MaliciousDeath a răspuns:

Cel mai mult ma enerveaza persoanele care rad/vorbesc prea tare.Asta si orice ORICE alt sunet intervine atunci cand vreau sa dorm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma enerveaza mai multe, dar mai ales sunetul care se aude cand cineva rontaie un mar la mai putin de 50 de m de mine si mieunatul pisicilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mă enervează, dar mă deranjează:
- când scrijeleşte cineva cu o lingură/furculiţă pe o farfurie.
- sunetele emise în melodiile ce aparţin curentului "dubstep".
- vocile piţigăiate ale piţipoancelor zilelor noastre, cu tot cu râsetele aferente ce te zgârie pe creier.
- alarmele magazinelor declanşate seara/noaptea.

Şi mai ar fi şi altele, cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca deschid radio-ul sau scriu dubstep pe Youtube deja imi gasesc sfera de sunete enervante.
Da mai sunt si altele:
- bormasina vecinilor.
- "odododo" sau "aww" sau alte interjectii d-astea de obositi mintal.
- plansul sau rasul ala galagios de borac.
- feţele urate ( stiu ca nu sunt sunete, da imi irita toate simturile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Turatia motoarele motocicletelor/masinilor, CEL MAI MULT ASTA MA ENERVEAZA!
Te pup!

| Lvrkiosif a răspuns:

Alarma de la telefon happy

| Roxanna112345 a răspuns:

In mare cam aceleasi ca si pe tine insa ma enerveaza in mod deosebit cand colegii mei mai zgarie cu unghiile pe tabla, e insuportabil big grin

| Lelia18 explică:

Yoyyy,... barem atata lucru sa faci si tu in casa... sa duci gunoiul! Are dreptate!
-Lucifer, mai lasa naiba calculatorul ala, si du gunoiul!
-Imediat mami, stai o secunda sa raspund la o intrebare... laughing)

| Lelia18 explică:

De ce minti? Cand ti-am propus eu sa divortezi? Vezi ca dai de dracu! PS. Ce i-ai daruit sotiei de 8 Martie?

| Lelia18 explică:

Sper sa faca tam-taram cu oalele astea exact cand dormi... laughing)

| Lelia18 explică:

Ai cumva cort si sac de dormit? Ca destul de aproape unde stau, e un parculet si te poti instala acolo. Poti lua si oalele cu tine sa gatesti, ca lemne pentru foc sunt destulelaughing