| spread a întrebat:

Care este animalul vostru preferat si de ce? dau fundita pentru cel mai frumos animal descrisbig grin

Răspuns Câştigător
| Geannyna a răspuns:

Animalul meu preferat este iepurele>>>
Corpul sau e ca o minge pufoasa si catifelata de culoarea norilor...
Ochii sclipitori stau pe fata fericita clipind anevoie...
Nasul e mic inghetat si roz ca smeura abia culeasa...
Urechile sunt mari lungi cu un auz ascutit...
Gura e mica si infuleca din cand in cand putine verdeturi...
Labutele micute si lungi il fac iute si saltaret

2 răspunsuri:
| 5SOS a răspuns:

Al meu este calul! Mi se pare foarte bland! Este foarte apropiat de stapan odata ce reactionezi cu el! Mereu ascultator, animal domestic, poti face si treaba cu el dar si sa il calaresti.Atunci cand urci pe un cal el simte daca esti fericit,suparat,nervos,si asta se vede mai ales daca faci o saritura alaturi de el,deci simte multe iar daca esti nervos si el e nervos,si tot asa,practic parca i-a ca exemplu stapanul,chiar daca e mai greu de ingrijit iti face o placere sa il ajuti, si inainte el ajuta foarte mult oamenii.Ce faceam noi inainte daca nu aveam cai? Cum faceam pamantul? El era folosit pe post de masina sa spun asa! Sper ca te-am ajutat
Pa, pa!

| Karter777712 a răspuns:

Mie imi place pisica
pentru ca este frumoasa si blinda se ajeaza pe picoarele melesi ca prinde toti soarecii din casa