Întrebare recomandată | alexandra205 a întrebat:

Care este animalul vostru preferat? De ce va place acel animal?

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Tigrul,leul si cainele.Nu am dat un singur raspuns fiindca pe toti trei ii ador! Tigrul si leul pentru curaj,aspect si temperament iar cainele pentru ca am unul, pentru ca e devotat oamenilor, cel mai bun prieten al omului, jucaus, inteligent si istet.Animalele sunt o alinare a singuratatii.Pentru mine.Numai bine

| onasis1961 a răspuns:

Câinele! Este inteligent, jucăuşi, şi dacă este de talie mijlocie-mare, poate fi de pază şi protecţie.

| Alinna20 a răspuns:

Al meu este cainele.Te intelege perfect... Nu degeaba se spune ca este prietenul omului!

| VesnicRatacitore a răspuns:

Sisica.este draguta si se alinta si jucausa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hamsterii- sunt mici, agili si buni de pus in buzunarlaughing

| emag a răspuns:

Catelul, unii spun ca animalele nu au suflet, dar cum poate cineva spune despre un catelus micut si dragalas caruia ii dau lacrimile cand il alungi se se vede in ochii lui fericirea cand te joci cu el, ca nu are suflet?
catelul meu are 1 an jumate, am grija de el de la 1 luna si este intr-adevar cel mai "fidel" animal, ma apara cum poate

| PiTbuLuL a răspuns:

Cainele pentru ca este cel mai frumos animal, jucaus, frumos, si te apara.Eu am 2 pitbuli si un rottweiler ma distrez de minune cu ei toata ziua ca acu la noi e zapada iar fugim dau cu bulgari dupa ei iar ei sar peste mine si-mi dau limbi peste bot.CAINELE CEL MAI TARE ANIMAL DIN LUME:X.

| Sup3rN0va a răspuns:

Papagalu(perus)
Deoarece: il poti dresa, poti sa te joci cu el, poti sa-i dai drumu prin casa ori unde, poti iesi cu el chiar afara daca l-ai dresat bine....etc.
Daca nu-ti plac sau nu stiai asa multe despre papagali scrie pe youtube ''papagali vorbitori'' si vei ramane uimita cat de inteligenti pot fi.

| tofanlucian12 a răspuns:

Cainele. pentru ca stim toti aceea vb si pentru ai cu cine vb in sinea ta si te simte gand ai un nevoi de sprijin. bafta!

| MihayAndrey a răspuns:

Cainele (am 2 ) este alaturi de tine mereu, chiar daca il mai certi, in 2 minute tot el vine la tine sa se joace, sa iti este loial.

| EllyThau a răspuns:

Pai mie imi plac toate animalele happy as vrea sa ma fac doctor veterinar pentru ca iubesc foarte mult animalele

| CeViataDeRahat a răspuns:

Cateii, pentru ca-s cei mai buni prieteni!
Am 3 bulldogi francezi, care ar sta toata ziua in bratele mele :X. Daca ai dubii, uite-te la filmul "Hachiko" si o sa ramai uimita!

| alex1035 a răspuns:

Cainele-pentru ca el te poate ajuta oricand si iti este un prieten de nadejde