| Dismally a întrebat:

Care este cea mai mare frica a voastra?

70 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Casatoria - sau daca ramane insarcinata neaparat bagajul & plecare in Dubai

| Dismally explică (pentru mgtow):

Casatoria nu e obligatorie happy

| sierra1 a răspuns:

Că o intrebarea de aici ar putea fi ștearsă (asta se pune?)

| Dismally explică (pentru sierra1):

Se pune si asta laughing Este o intrebare importanta pentru tine? happy

| sierra1 a răspuns (pentru Dismally):

Din moment ce o scrie cineva, este

| Dismally explică (pentru sierra1):

Te cred happy

| Drimmero a răspuns:

Ca voi muri sau voi pati ceva care sa-mi schimbe radical viata (boala, accident), insa de la un timp, pe langa astea a aparut si frica de chelie ca sa zic asa, gandul ca voi cheli si ca ma va schimba radical din punct de vedere fizionomic ma baga putin pe ganduri dar traiesc momentul si minimalizez gandurile astea, pana la urma nu se opreste lumea dar e o schimbare pe care nu mi-o doresc niciodata.

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Unora le sta chiar bine cu chelie big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Dismally):

Stiu, ii prinde pe unii insa eu unul nu cochetez cu ideea de a fi asa permanent, adica mai am perioade cand ma tund 0 cand vine caldura dar tot cu par arat mai prezentabil ))).

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Exista implant pana la urma happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nesiguranta probabil, incertitudinea viitorului... pe care incerc sa o rezolv.

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Si cum te-ai gandit sa o rezolvi?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Nu am nicio idee, am incercat atatea... si nu prea reusesc big grin

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Gasesti tu si rezolvarea pana la urma, important este ca incerci big grin

| Mosotti a răspuns:

Mi-e frica sa nu paralizez la o adica sa nu ma pot misca.

| Dismally explică (pentru Mosotti):

Da, trebuie sa fie groaznic sa nu te poti misca sad

| Mosotti a răspuns (pentru Dismally):

Exact, e groaxnic sa nu te poti misca! Iti dai seama sa vezi sa misti doar ochii, aoleu! Sa nu poti manca, sa nu te duci la toilet, sa nu te poti scarpina, juca la calculator, pe telefon, sa nu mergi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca voi ramane inconjurat exclusiv de imbecili.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai ce se intampla cu cei care nu sunt imbecili, dispar?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Au prostul obicei sa mai moara din cand in cand...

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Trist sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Si mai trist e ca se inmultesc mult mai putin decat imbecilii...

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Stii cum se spune: mama prostilor e mereu gravida big grin

| Freya1 a răspuns:

Paralizie,accident grav, moarte chinuitoare, șerpi, singurătate, vorbitul in public etc.

| Dismally explică (pentru Freya1):

Daa, serpii ar trebui sa fie interzisi prin lege sad

| Freya1 a răspuns (pentru Dismally):

Sunt cele mai oribile ființe.

| Dismally explică (pentru Freya1):

Daa si mai sunt soarecii/sobolanii, gandacii sad

| Freya1 a răspuns (pentru Dismally):

Si aia, Dar de aia nu ma tem asa tare.Reptilele astea sunt mult mai scarboase.

| Dismally explică (pentru Freya1):

Da, mai sunt si veninosi unii...

| SilentRain a răspuns:

Sa pierd oamenii pe care ii iubesc, apele adânci și cafeaua fara lapte

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Apele adanci de ce? big grin

| SilentRain a răspuns (pentru Dismally):

Nu știu să înot, și câteva experiențe în care am fost la un pas de înec

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

Pe mine m-a împins unul in apa la un ștrand asa am învățat sa înot, dacă nu ma împingea băiatul ala în apa în ziua aia nici acum nu știam sa înot. Fix unde era apa mai adâncă ma împins, de fapt am vrut sa sar eu dar nu am avut curaj și ma împins el.
Dar mai ma antrenasem dar unde nu era apa adâncă.
Toate fricile noastre dacă nu scăpăm de ele ne vor urmări toată viata.
Mie de obicei de ce mi teama nu scap happy
Te poți duce la înot și înveți acolo, asa a învățat un amic de al meu la 24 de ani.

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Așa am păți și eu, noroc că am fost scoasa la timp de alți altfel nu ieșeam de una singura
In apa mare nu pot intra am rămas cu teamă asta, am încercat să învăț singura in piscina de copii, pe viitor am zis că merg la bazin sa caut un instructor

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Am avut si eu una in copilarie si de atunci cred ca mi-e frica de apa, adica ce este mai mare de brau zero sanse sa intru big grin

| SilentRain a răspuns (pentru Dismally):

Măcar nu sunt singura căruia îi e frica de apa ^_^

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Da, la asta iti tin companie, in schimb la cafeau fara lapte ne certam... big grin

| Lukasssz a răspuns:

Frica de Bac happy

| Dismally explică (pentru Lukasssz):

Poti invata, nu este chiar asa grav big grin

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Singuratatea, bine eu acum ii am pe mama si pe tata, frati nu am dar pana la urma tot o sa raman singur.

| Dismally explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Poti avea pe altcineva in timp, nu e obligatoriu sa fii singur.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dismally):

Fara suparare dar cred ca imi e mai bine asa.
Adica omul e o creatura foarte dificila si imprevizibila.

Poate ca vorbim aceeasi limba dar asta nu inseamna ca ne putem intelege. Fetele sunt mai rele decat baietii.

Sa fie clar un lucru nu sunt pe invers.

| Invictusman a răspuns:

Cred ca sufăr de tiganofobie rolling on the floor

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Atunci ar trebui sa te feresti de anumite cartiere happy

| Invictusman a răspuns (pentru Dismally):

Asta și fac happy adica nu ca ma feresc dar îmi vad de treaba mea, nu ma implic unde nu îmi fierbe oala, eu nu ma asociez cu astfel de persoane, stau mai mult prin zona la mine, dar nici aici nu scap de ei, dar ii evit ca sunt pățit cu ei.
Cred ca nu doar eu am fobia asta laughing
Dacă vezi ce le fac oamenilor din tramvaie ramai mut laughing și gaborii nu le face nimic.
Da, sunt unele cartiere rău famate, nu e deloc recomandat sa mergi pe acolo.
Vad ca imigranții sunt mai pașnici decât rromii noștri, nu am avut treaba cu ei... Mereu ii vad la amanet, stau câte 5-8 persoane.
Deja fac debandada, sunt peste tot...

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Imigrantii sunt putini la noi, de asta nu sunt probleme, dar mi-e frica ca atunci cand se vor inmulti sa nu ajungem ca Suedia, Franta si alte tari unde sunt probleme mari...

| Invictusman a răspuns (pentru Dismally):

Pai vin tot mai mulți vin și dorm pe unde apuca. Rămâne de văzut cum se vor comporta.

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Am vazut prea multe probleme cu ei in tarile din vest pentru a-mi mai face iluzii ca venirea lor nu va aduce si probleme.

| Invictusman a răspuns (pentru Dismally):

Da, e posibil cum nu au ce manca sa devina agresivi cu timpul, dar am văzut ca primesc bani mereu, ii vad mereu la amanet...dar asa e nu putem baga mana în foc pentru ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frica de a nu ajunge mântuită.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce nu ai ajunge? Daca faci tot ce crezi tu ca te va ajuta sa ajungi acolo nu ai de ce sa te temi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că o să dau de oameni ca tine.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Oameni ca mine? In ce sens? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil frica de eșec ori de respingere

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca esecul este normal, marile realizare se intampla de obicei dupa o serie de esecuri happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa discut cu jigodii.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Asta nu mi se pare de speriat happy Daca vezi ca nu este o persoana ok, o poti ignora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Glumeam.

| isemilia a răspuns:

Îmi este frică de trecerea timpului (mai bine spus, îmi este frică să nu îmi irosesc timpul degeaba și să regret în viitor), să nu dezamăgesc pe cineva la care țin, să nu ratez o persoană sau o șansă. (nu e cea mai bună exprimare, însă îmi e frică de faptul că într-o zi nu voi mai ține legătura cu anumite persoane / că voi rata o ocazie de a face ceva dintr-un motiv banal). Sincer, cred ca îmi este frica de toate la fel de mult, nu pot alege doar una, oricât aș vrea de mult.

| Dismally explică (pentru isemilia):

Hmm si cum poti face pentru a te asigura ca nu ratezi nici o sansa?

| isemilia a răspuns (pentru Dismally):

Tocmai asta este, că nu poți face. Presupun că ți-o poți face singur însă, în caz că realizezi că nu ai luat-o pe drumul bun, doar că uneori e aproape imposibil să simulezi aceleași circumstanțe / să faci circumstanțe noi ce duc la același rezultat. Cel puțin eu asta cred.

| Dismally explică (pentru isemilia):

Aici este o mare problema, orice decizie pe care o iei va avea si consecinte secundare, nu poti sti ce se va intampla pe viitor nici cand ai luat cea mai buna solutie posibil... Deci oricat te-ai stradui, nu ai de unde sa stii ce se va intampla, asa ca nu conteaza foarte mult calea pe care o alegi happy

| acerr a răspuns:

De moarte la toti ne este teama
dar sa nu ne gandim... sa traim frumos mai ales ca, covidul e pe terminate

| VanillaQ a răspuns:

Singuratatea

| Dismally explică (pentru VanillaQ):

Atunci ar fi bine sa te inconjori de prieteni happy