| Nobody306 a întrebat:

Care este cea mai usoara limba din lume? Noua romanilor ni se pare ca este romana dar in general care este cea mai usor de invatat?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ti se pare pentru ca e limba ta nativa, nu exista cea mai usoara limba de invatat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Body language.

| AC4S4 a răspuns:

Cred ca pe primul loc ar fi Italiana. Seamana mult cu romana. Apoi ar fi Spaniola/Franceza, toate acestea fiind limbi romanice. Apoi ar fi engleza, nu pentru ca este foarte asemanatoare cu romana, ci pentru ca se foloseste cam peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista cea mai usoara limba de invatat.
Putem spune ca engleza e o limba usor de invatat pentru romani spre exemplu, pentru ca multe cuvinte se pronunta asemanator si multe au fost preluate din engleza. Dar spre exemplu pentru japonezi, limba engleza e extrem de dificila.

| Victor453 a răspuns:

Nu exista limbi usoare, fiecare limba e grea prin modul sau

Răspuns utilizator avertizat