| Mayar a întrebat:

Care este cel mai bun/frumos/placut compliment pe care l-ai primit?

55 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Vocea ta mă ajută să mă relaxez"

| Drimmero a răspuns:

'Esti ca fratele meu'

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

As prefera sa fie raspunsuri mai degraba serioase big grin sper ca nu faci un pic de misto acum

| Mayar explică (pentru Drimmero):

Interesant. Deci ai un frate pe care il admiri atat de mult? Esti un tip noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Nu am descris cum s-a întâmplat, poate de aia îți par ironică.
Lucrez la un restaurant si de ceva timp am un client care vine și "mănâncă" zi de zi. Când un client nu mănâncă "bine" sunt obligata sa întreb de ce nu i-a plăcut, iar tipul mi-a zis ca mâncarea e oribilă, avem cei mai prosti bucătari si cand am auzit asta, am întrebat de ce vine dacă nu-i place și mi-a zis simplu ca vocea mea îl relaxează și că îi place să vorbească cu mine. A fost drăguț, pentru ca nu a fost misogin și nu a încercat sa flirteze aiurea. Chiar a fost un compliment cu adevărat. Nu am fost ironică deloc.

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Wow! e chiar ciudat... cand ai zis complimentul, m-am gandit la un film, de aceea am crezut ca ai fost putin ironica, imi cer scuze pentru ca am facut asemenea presupunere. Acum, dupa ce am citit si contextul... ai vazut filmul "As Good As it gets" cu jack Nicholson? >> http://www.cinemagia.ro/filme/as-good-as-it-gets-mai-bine-nu-se-poate-517/

Se aseamana mult cu situatia ta, plus ca e si comedie filmul. Cred ca iti va face placere sa il vizionezi.
Da, intr-adevar e un compliment foarte bun. Felicitari ca ai reusit sa fi o persoana atat de placuta, incat acel domn sa iti caute compania. Iti doresc sa ai parte de toate cele bune si te felicit inca o data pentru ca esti o persoana de treaba :-*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Ai văzut? laughing pare banal, dar oamenii ca el îți pot însenina ziua prin ceea ce zic și sinceritatea de care dau dovada.
Nu, nu am văzut filmul, dar am să-l caut când am timp.
Mulțumesc!

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Da, chiar ca oamenii pot face diferenta in viata altora happy

| Drimmero a răspuns (pentru Mayar):

Pe asta am auzit-o,, nu mi-a zis-o fratele meu, pentru ca nu am )))))

| Mayar explică (pentru Drimmero):

Ahaa... deci cel mai bun lucru pe care putea cineva sa il zica despre tine era sa se abtina sa zica ceva? Hmm thinking

| Drimmero a răspuns (pentru Mayar):

Nu, cel mai bun lucru pe care il poate zice este ca are incredere in mine.

| Mayar explică (pentru Drimmero):

Asa mai merge!
bravo! inseamna ca esti un om cu coloana vertebrala, cum se zicewinking

| Drimmero a răspuns (pentru Mayar):

Am un caracter brici, analizand postura mea cu cea a altora,, pot zice ca sunt unul dintre oamenii norocosi care au mostenit sau au primit un caracter frumos.

| Mayar explică (pentru Drimmero):

Foarte bine. Chiar ma bucur sa aud asta. Ma face inca sa mai sper ca oamenii corecti si inteligenti nu vor fi pe cale de disparitie.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayar):

Sunt un om corect,, onest si just, tin cu dreptatea mereu, nu as lasa pe mine sa-mi calce dreptatea in picioare,, ripostez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Caracterul nu se moștenește, nu se primești, îl dobândești, iar dacă ești un om frumos, ești pentru că tu ai lucrat la asta, nimeni altcineva.

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate. Alegerile pe care le faci te definesc, te formeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Experientele ne definesc în final.

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Da. Si modul in care alegem sa le folosim

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic totusi ca uneori caracterul e 'mostenit', o parte din el, e drept ca mi-am impus si eu asta, sa fiu un om demn de omenirea asta mizerabila,, sa fiu printre putinii care sa nu fie purtati de rautate si lacomie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Caracterul nu se moștenește. Poți fi influențat de persoanele alături de care ai crescut și te-ai format, atât.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate, personalitatea este mostenita si genetic, si desigur a avea predispoziti la anumilte comportamente negative gen alcool, fumat etc

| Mayar explică:

Vazand ce pseudonim ai... nu ma mir ce intrebare ai pus.
Marimea nu ma intereseaza. Daca barbatul respectiv e un porc, indiferent de marime, ramane acelasi. Conteaza omul, nu marimea.
Sper sa nu fie vorba de cazul tau raised eyebrows

| Anonima6789777 a răspuns:

* Iti ador mirosul, as puteai sa te tin langa mine pana imbatranesc *

| Clorox a răspuns:

-Trimite-mi o poza cu tine
-Nu stiu... Sunt urat
-Eu hotarasc asta, nu tu
-Ok, iti trimit dar sa nu ai asteptari mari (Am trimis poza)
-OMG, esti asa de dragut, de ce zici ca esti urat? Doamne ce dragut esti... Esti asa de dragut, nu pot sa cred. Esti frumos rau.(Asta a fost cel mai frumos compliment din viata mea, m-am simtit asa de bine)
M-am simtit super cand mi-a zis asta, mult timp am avut probleme cu aspectul meu, si acum am... Mereu ma vad urat dar ma simt super cand cineva ma complimenteaza.
Stiu ca raspunsul primit a fost cam siropos si chestii de genul dar chiar asta mi-a zis happy
Acum am inceput sa am mai multa incredere in mine si incep usor, usor sa ma plac.

| Dismally a răspuns:

Nu pot spune ca unul este cel mai frumos, toate complimentele sunt placute atata timp cat sunt sincere. Cateva complimente mai deosebite pe care le-am primit:
- "esti cel mai bun om pe care l-am cunoscut pana acum" / nu sunt nici pe departe asa de bun, a fost doar o intamplare, am ajtat o persoana pe care nu o cunosteam in momentul in care avea foarte mare nevoie. A fost placut sa aud asta totusi
- "esti singurul roman serios" / acesta este singurul compliment care m-a intristat. Nu sunt singurul roman serios, e chiar trist sa auzi asa ceva.
- "ai o voce foarte sexy" / acesta este cel mai ciudat compliment. Este ciudat pentru ca mi-au spus mai multe persoane acest lucru dar mie nu mi se pare deloc adevarat.
Tie ce compliment ti s-a parut mai frumos din cele primite pana acum?

| Mayar explică (pentru Clorox):

Foarte bine ca ai realizat si tu ca esti frumoswinking
Cum ai un caracter de om drept, vrand-nevrand, acest lucru se reflecta si in aspectul tau. happy

| Mayar explică (pentru Dismally):

Niste complimente destul de interesante.
Ma bucur sa aflu ca atunci cand tu ai ocazia sa faci ceva bun, si actionezi in acest sens happy

Din ultima vreme, cel mai placut compliment pe care l-am primit a fost ca - am facut cunostinta cu 2 persoane, una dintre ele mi-a oferit o tigara, iar cealalta sa reactionat imediat : nu are rost sa ii dai tigari, se vede pe pielea ei ca nu fumeaza.hee hee Mi-a venit sa rad, ce-i drept. Nu stiam ca poti sa iti dai seama daca cineva fumeaza sau nu in functie de pielea acestuia, daca omul e unul cat de cat tanar. Dar cine stie? Pot spune ca mi-a parut bine sa aud aceste cuvinte.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca se mosteneste,, il mai formezi si tu in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dezamăgitor