| BUBULINA a întrebat:

Care este cel mai ciudat /haios nume de famile care care il stiti?
Eu cunosc pe cineva cu un nume haios de tot... Canta binelaughing) asta e numele de familielaughing

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

Burtică, Gâscă, Manea, Ciuciumiş, Piţa laughing

26 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Chiar daca intrebarea ta pare a fi pusa doar cu scopul de a distra, folosesc acest prilej pentru a spune cateva lucruri serioase despre numele de familie.In primul rand e bine de stiut ca numele de familie sunt ulterioare celor ce astazi le spunem prenume.In Tarile Romane abia pe le 1600 s-a dat un decret domnesc pentru stabilirea numelui de familie.SI cele dintai nume de familie s-au stabilit dupa localitatea din care se tragea persoana:Grozavescu(din Grozavesti), Mandrescu(din Mandresti); alt criteriu era cel al apartinatorului si cele mai multe pornesc de la umele mamei:Amariei, Aruxandei. s. a. Cele care te amuza pe tine provin dintr-o porecla ivita in urma unei intamplari sau datorita unei calitati pe care a avut-o unul dintre inaintasii familiei. Cel mai semnificativ nume pe care l=am intalnit si mai intai am ras ca si tine, dar apoi mi-a inghetat rasul pe buze cand am aflat ca in timpul foametei acea familie reusise sa supravietuiasca intr-un mod usor de ghicit daca se numea Frigecaine.Fiecare nume are povestea lui. Uneori vesela, alteori trista dar totdeauna semnificativa.

| juniper a răspuns:

Cum adica care? Cele de la Trasnitii din Nato: Marlanu, Chiorete, Pupaza, Gogoasa, Mataranga, Vandame, Solomon, Afrodita etc.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Branza.toba.hodorogea.mai multehee hee

| MM a răspuns:

Gainagrasa, Boubatran, Bourosu, Oasenegre. Mi-au fost colegi/colege.

| cretzufinish a răspuns:

Din ce imi trece prin minte acum: Boubatran, Buca, Stafie, Urum, Pitulici (cu i) si numele gen Amariei, Apopei, Airinei...parca ma "zgarie" pe creier. Pe toti astia i-am avut colegi big grin

| Klara a răspuns:

Am avut un prof (a iesit la pensie) il chema Buca Dumitru...mergeam la cancelarie...il chemati pe domnul Buca?rolling on the floor

| costyn162 a răspuns:

Chiar nu vreau sa spun cuvantul asta dar astfel iti raspuns la intrebare.Desi am intalnit multe nume haioase cel mai penibil as putea spune este numele unei fete :"*****"laughinglaughinglaughinglaughing

| Brigitta a răspuns:

Am prieteni/cunostinte cu numele de familie: Taran, Buci, Doctoru, Iepure, Brici. Astea imi vin acum in minte happy

| AnaisC a răspuns:

Buca, Onet, Habet, Rapaila.etc.

| Chocolate a răspuns:

Besina, boanca, Maria.rolling on the floor

| alexxaz a răspuns:

Buruiana, Capmare, Rusu, Turcu, Crudu

| publicname a răspuns:

Pizdetz, mi-a fost colegatongueizdetz Oana-Oprea

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca o privire in cartea de telefonhee hee
Sa vezi acolo "ciudatenii"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am lucrat cu publicul citiva ani. Uneori era dificil sa nu ma pufneasca risul de fata cu ei. Uite citeva, Stafie, Capdefer, Crapatureanu, Pirnae etc. Momentan astea-mi vin in minte, dar sint enorm de multe, iti spun, enorm de multe si extrem de haioase unele, nici nu-ti trasneste prin cap ce nume pot exista. Le poti folosi ca parola pe calculator, nimeni in vecii vecilor nu o sa se gindeasca la unele dintre ele, asa sint de ciudatehee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gustere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cimi frumoca cupidon momo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cunosc pe cineva pe care o cheama canta bine.Este profesoara mea.:d.Este si profesoara ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pitzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laba vasilelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puscasul, Vasile, Veceu, Uratul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel Mare, Tuktamisheva, Potcoava, Ciobanu, Hurmuz, Cucu, Asadarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai ciudat e numele unei eleve Tatu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisu Rahatel Prostu Osu Sula Caca Mate Placinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papuc tiganus hahalera cazacu cotofanu

| MeGeorGiAnna a răspuns:

Pai...mereu rad de numele unei foste paciente dea mamei... d-na Aparece sau ochirosi ciudate nume