| RAY a întrebat:

Care este locul tau de munca? sau profesia ta? sau daca esti la
liceu, facultate pe ce profil esti?

124 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Lucrez la un ziar cotidian județean unde sunt redactor (pe sport în mare, dar mă ocup și de infracțional și cultural) și tehnoredactor (adică fac reclame și mă ocup de macheta ziarului, așez în pagini știrile - text și poze - pentru ca să poată fi trimis la tipografie).
Mai mă ocup și cu nutriția. Vreo 2 - 3 ani am făcut treaba asta profesional, de la un cabinet. Aveam zilnic mai multe programări, am fost și la cursuri cu doctori, români dar și străini. Odată cu angajarea la redacție am rămas cu câteva persoane pe care le aveam în grijă și în rest lucrez din recomandări. Adică oameni care au fost la mine pe un program de sănătate / slăbire îmi trimit prieteni de-ai lor care au nevoie de acest tip de ajutor.
Mai nou am început să am grija unei fetițe. Merg dimineață la ea acasă și o îmbrac pentru școală, o duc și o aduc înapoi. Plus să o duc și aduc de la antrenamentele de handbal și înot. Să mai fiu în zonă dacă e nevoie de ceva mâncare sau medicamente.

| RAY explică (pentru Bacemi):

E bine ca inca se mai cumpara ziarul tau, a cam apus vremea lor

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Ajută mult faptul că suntem prezenți și pe online.

| whatevernvm a răspuns:

Facultatea de psiiihologiee

| Nemessys a răspuns (pentru whatevernvm):

Esti la facultatea de psihologie sau urmeaza sa te duci?

| whatevernvm a răspuns (pentru Nemessys):

Sunt la facultatea de psihologie în anul 2 big grin

| Nemessys a răspuns (pentru whatevernvm):

Pm now!

| MihaelaDart a răspuns:

Artist plastic/profesor. In Romania si Grecia am fost profesor in Educatia Plastica, iar in Germania lucrez la o curatatorie echologica care apartine de institutiile medicale din orasul unde locuiesc.

| Drimmero a răspuns:

Nu conteaza asa mult locul de munca, conteaza ca muncesc si castig si eu niste bani,, asa ca o preocupare de-a mea, sa nu stau degeaba.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ce misterios esti

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

In viata trebuie sa fii si misterios, nu e nevoie sa dai totul pe tava, e ok sa fii undeva intre.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Da,dar vorbim de 1 an cel putin si tot misterios esti

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu e vina mea ca oamenii m-au determinat sa nu am incredere mare in ei.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Man a spune unde lucri nu are legatura cu increderea, ai fi putut spune intr-un domeniu anume nu ti am cerut informati despre locatie, fisa de posta etc

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu e cine stie ce, oricum,, nu e ceea ce voiam eu, am mai avut discutia asta pe aici, e o munca oarecare cinstita.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Daca tu spui asa e

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Imi place cum incerci sa folosesti pe prosti un fel de psihologie inversa sau ceva rahat de genul. Iti place sa faci pe nenea misteriosul prea mult cred (cred ca te/ai indragostit de asta ). Daca nu vroiai sa spui ce rahat muncesti, nu mai postai. Atat de simplu.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cred ca a fost dezamagit de multe ori si i este greu sa creada in ceva/cineva, dar si tu ai dreptatea ta, cui nu-i convine nu e obligat sa raspunda

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai simtit tu nevoia sa o faci pe Nostradamus?
Raspunsul tau la intrebare unde este? Sau ma cauti pe mine pentru a scoate ceva in evidenta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce rahat cu perje are increderea in oameni cu locul de munca? Nu i s/a cerut CNP/ul sau adresa de acasa. O intrebare atat de banala ori raspunzi cu ce trebuie ori nu te bagi in seama, e atat de simplu. O fi mai fatalau si ii este rusine cu ce munceste. Asta nu m/ar mira. Pana la sfarsitul lui 2015 cand am muncit ca ajutor de ospatar am pierdut nr la cati au facut misto de mine de asta si de asta nu mai dormeam eu noaptea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Stie deja ce muncesc eu, la ce as repeta? Eu doar am scos in evidenta prostia asta a ta " misteriozitatea" asta a ta. Nu dorm de zile bune si sunt ciuf"ut si mi s/a pus pata laughing. Ori raspunde ce vrea omu ori taci. Imi amintesc intrebarile alea cu varsta si ii vezi pe toti ca mor sa raspunda. La nume inteleg, nu mi/ar place sa fiu chemat pe nume pe site.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu am cerut locul de munca sau profesia,deci putea sa raspunda lucru in domeniu x sau am profesia y, a munci nu e o rusine man, doar in Romania e o rusine munca, dar a castiga painea zilei cu sudoare frunti nu poate fi o rusine, eu am lucrat de la 15 anii intr-un catering ca sa am banii pentru liceu apoi am adunat banii pentru facultate lucrand in vacanta de vara in constructii

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ba, sunt director la banca... ))))) e o munca oarecare, chiar nu m-as mandri cu ea, e ceva soft.

Nici mie nu imi place sa mi se zica pe numele real pe net.
Te-ai trezit cu fata cearceaf si o cauti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Bravo tie. Si eu am inceput tot de pe la varsta aia munca. Am inceput de jos si am ajuns bine, nu cu pile de la mamica " ca altii sau mai stiu eu ce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu m/am trezit cu fata nicaieri avand in vedere ca nu dorm de zile bune. Poate am noroc si dorm cateva ore in seara asta. Daca nu intru maine deloc e clar ca nu dorm in seara asta. La ce raspunsuri as vrea sa dau, imi dau ban direct nu doar suspend ca prietenul nostru Lovesleep

| RAY explică (pentru Drimmero):

Avem un director la o banca? pe TPU, asta da veste, om cu banii

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit, nici eu nu dorm mai mult de 4-5 ore.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Numai director la banca nu sunt eu!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Pai ce sa faci printre noi clasa de jos domnule director, pe bune ce profesie ai?

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Chill, Endo!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu isi pierde speranta o data vei deveni comentator doar ca in Romania nu prea mai ce comenta la ce fotbal se joaca sa fim seriosi

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu te considera tampit, timp ai sa faci si facultatea esti tanar, important e ca ai bacul luat si asa e scumpa facultatea nu e usoara

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nici nu mai vreau sa fac asta, cand am vrut eu nu s-a putut, imi pun ambitia sa nu mai fac asta.

La inceput daca ajungi te baga sa comentezi meciurile din Romania dar din ligi inferioare, nici macar in prima liga nu te baga, trebuie sa ai contract cu o televiziune sportiva, sa te deplasezi acolo unde joaca echipa ( pe banii televiziunii), e de munca si aici.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Nu îți trebuie neapărat facultate. Am fost instruita altfel. Stai liniștit, că știu ce fac laughing chiar foarte bine. De un an fac treaba asta.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Timp nu am de asa ceva si nici rabdarea necesara, e o intreaga polemica.

Bac-ul il ia oricine vrea.

| tril a răspuns (pentru Drimmero):

Sa nu stai degeaba! Macar de-ar gindi si altii asa.

| Drimmero a răspuns (pentru tril):

Degeaba nu stau, cine a zis ca stau degeaba? Oricum, in tara noastra nu ma vad avand vreun viitor, e bataie de joc aici la noi in tara!

| tril a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am spus ca stai degeaba. Mi-a placut raspunsul tau, asa cum l-ai dat.

| Drimmero a răspuns (pentru tril):

Eu acum am vazut la ce raspuns mi-ai dat reply,, la primul dat la intrebare))))).

Acum sa ma ridic putin in slavi, eu stiu mereu sa aranjez cuvintele cand vreau sa ma exprim!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Comentator sportiv? Dăă! Daca vrei sa avem o relație adevarata trebuie sa împărtășim totul, măi, Dreammero!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Vezi ca majoritatea nu stiu de gluma, apoi te trezesti ca iar ne sare lumea in cap cu pistonari din partea lor sa ne facem o relatie publica, dar nu imi bat capul,, sys! )))))

Cine e acest 'dreammero'?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Hai, lasă "sys" și zi "iubito"! De ce te ascunzi? straight face
Tubatting eyelashes

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sys, ce ai patit? ))))

'iubita', a? Sa vezi misto-ul pamantului ce ni-l luam acum de la toti, acum chiar au motiv sa ne tachineze)))))).

Nu ma ascund, e doar purul adevar!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Nu-mi mai spune "sys", mai, incestuosule! Hai, zi-mi că mă iubeștibatting eyelashes!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Stii cum e iubirea de frati? Cam asa si intre noi 2!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Te părăsesc crying

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Stai acolo unde stai ca stai bine! ( langa mine) nu pleci nicaieri,, nu te las eu!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Hmm. Too late sad

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asa repede te-ai orientat? De la dreammero ai trecut la drimmero, a?

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Daca nu vrea sa cada nici una in plasa, ce sa faci asta e, nu pescuiesc eu unde trebuie poate

| Drimmero a răspuns:

Am terminat un liceu de romana si engleza intensiv + ce mai faceam istorie si geografie la greu, am luat Bac-ul de acolo, la facultate n-am mai dat ( de tampit ce-am fost),, apoi m-am angajat la un depozit cu marfuri, ma rog.

Am vrut sa fiu comentator sportiv, am dat probe, dar fara pile nu am putut sa fac nimic asa ca am renuntat la idee,, era ceva ce imi placea sa fac, sa comentez meciurile.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Asta nu știamstraight face!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ce anume nu stiai?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

S-a rupt lanțul de iubire, mai ales din partea ta. phbbbbt bye!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Bwhahahahahaha!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cand o sa te insori sa nu uiti sa ma chemi si pe mine ma, sa vad daca mireasa e buna de iubit

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Te chem,, te chem, nu e problema!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cu ocazia asta devin si eu barbat

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Vreau cumnata!

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Trebuie să fii atent la locul undeva pescuiești, momeala folosita etc etc.
O data și o data tot trebuie sa prinzi ce trebuie.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Cred ca ma las de pescuit sys, mai bine asa

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nunta proprie pe cand?

| RAY explică (pentru Drimmero):

In viata viitoare

| Freya1 a răspuns:

Resurse naturale si protectia mediului a fost dar lucru canci laughing

| anonimg a răspuns:

Santierist.
Iar Drimmero are si el partea lui de dreptate.

| RAY explică (pentru anonimg):

Nimeni nu e obligat sa imi raspunda, aici nu e vorba de incredere, nimeni nu va cunoaste real

| Nemessys a răspuns:

Stiite sociale.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Fain,ce vei deveni cand termini?

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Sa fiu sincer, as vrea sa devin psiholog la un liceu. Vreau sa mai scad putin din numarul de tineri cu o gandire nu tocmai normala happy. Daca scoala nu-i pregateste pentru viata, atunci ce ar fi sa o fac eu? Serios. ce profesor sau parinte i-ar da unui copil sfaturi de viata? Sunt prea multe persoane care au nevoie de un sfat si prea putine care pot oferi unul. Momentan exersez aici pe TPU, insa chiar sunt dezamagit uneori de ce fel de raspunsuri pot oferi. Si de asta as vrea sa-mi imbogatesc vocabularul si sa gasesc solutii la cat mai multe probleme ca sa pot ajuta cat mai multa lume.
Exemplu ar fi Bacemi (sau cum naiba se scrie). Deci tipul ala e... GOLD! Are un mod de exprimare asa fain. si ce cuvinte poate sa foloseasca. Bine. eu am un limbaj mai direct si mai pe intelesul tuturor si cred ca de asta este nevoie intr-o asa cariera. happy Momentan, tot ce stiu eu este din experienta mea de viata, din cele vazute si auzite din jur. Dar daca vine cineva la mine, sa zicem o fata si-mi zice ca e prea sensibila si ca plange cam din orice, sa mor de stiu ce sa-i zic deoarece nu am trecut prin asa ceva.
Of. si partea nasoala este facultatea. Sincer mi-e teama deoarece, mie psihologia ca materie nu prea imi place. Da ai citi bine. nu imi place. Si mi-e teama cum o sa fie acolo, pe ce o sa iau note, adica daca trebuie sa citesc,, dictionare", sa memorez TOT ce este acolo + ca mai si dau teste din asa ceva, nu mersi. Faza este ca unde stau eu, nu este facultate GROZAV! Si trebuie sa ma duc in alt oras. Mda. si la partea asta parintii meu trebuie sa faca un sacrificiu destul de mare in prinvita banilor. Lucrul asta nu este imposibil, ei mi-au zis : Noi putem face asta. insa trebuie sa inveti.

Aualeu. si cand ma gandesc ca e posibil sa fac doar un *** an si sa ma las, iar apoi sa-i dezamagesc. nu mersi. -_- Am vorbit cu ei despre tema asta si mi-au zis : macar incerci.
Dar si cand ma gandesc la facultate, 4 cuvinte imi vin in minte: FOARTE MULT si FOARTE GREU!
Dar si daca o trec mamaaa, parca ma si vad stant in fata a zeci de adolescenti vorbind despre un subiect important. Sau. daca am posibilitatea, nu ar strica sa ma fac profesor. rolling on the floor Cat de jenant rolling on the floor. Bine. poarte vorbesc prostii. laughing Insa. daca devin doar un simplu psiholog la un liceu cred ca o sa mor de foame. Dar nu asta e important. Faza este ca fiind liceu, nu prea cred eu ca o sa vina prea multi copii la mine. Asa ca, fiind profesor, daca nu vin ei la mine, ce ar fi sa vin eu la ei? Si da..stiu ca trebuie sa-i ascult sa pun note si bla bla bla ca na. doamne fereste sa mai vina un psiholog la nebunii de noi. happy Si daca fac asa, mai mult o sa discut cu ei si o sa le ofer sfaturi care posibil sa-i ajute mai tarziu. happy Nu mi-ar conveni ca oamenii de genul meu sa dispara de pe suprafata pamantului.
Si acum te intrebi tu : de ce numai cu adolescenti?
Ba. dupa cum am zis, vreau sa le mai schimb modul de gandire si sa le deschid ochii. La unu de 35 de ani, nu mai ai ce sa-i faci. Este prost. atunci prost ramane. Dar la altul de 16 ani, inca mai exista speranta si sa-i schimb modul de gandire macar putin. Si nu stiu de ce am presimtirea ca o sa vorbesc degeaba in fata lor. Sau ca le convine ca au o ora free, ei stau pe Facebook si lasa prostu' sa vorbeasca. laughing
Omg. greu greu greu. Teama de esec. mult efort, mult stres. oras nou, colegi noi. vai vai vai. Salariu mic rolling on the floor rolling on the floor. Nu mai bine ma fac preot? Botez un plod si mi-am scos banii pe o luna.
Mda. si cam asta as vrea si asta e drumul pe care vreau sa merg. Nu multi aleg asta, deci. intr-o lume asa nebuna chiar mai este nevoie de psihologi. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

"Nu mai bine ma fac preot? Botez un plod si mi-am scos banii pe o luna. " Tare asta laughing. Sau pomana, asa crap o gramada de oameni

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai. si sa vezi ce fericit o sa fiu eu cand moare unu' rolling on the floor. Cred ca si la inmormantare se da o tona de bani.
In exterior : Dumnezeu sa-l ierte.
In interior : YESS! A mai murit unu!

| RAY explică (pentru Nemessys):

Multa bafta

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Multam! Macar bacul sa-l iau cu o nota foarte mare laughing.

| Bacemi a răspuns (pentru Nemessys):

Nu eram cine sunt astăzi dacă nu aveam parcursul pe care l-am avut în câmpul muncii. Adică distribuitor de materiale publicitare - consultant în nutriție - tehnoredactor - redactor - bonă. Ar fi cumva absurd să reneg traseul acesta pentru că nu știu cine aș fi fost ca om în alte condiții. Dar de un lucru sunt sigur. Am fost pasionat de timpuriu de psihologie, la fel ca tine. Primul meu "aș vrea să fiu" a fost că aș vrea să fiu prințul care salvează prințesa (eram tare mic, ce vrei tongue ). Apoi am vrut să fiu super erou ca în filme, să pot salva oamenii din situații periculoase. Am realizat însă că pot fi un super erou doar dacă îi înțeleg și îi iubesc și îi ajut să se accepte așa cum sunt, să se vadă pentru cine sunt și nu cine le-a spus societatea că ar trebui să fie. Când a fost să aleg o facultate am dat bir cu fugiții și am făcut alegerea ușoară. Am făcut asta pentru a avea în continuare suficient timp să citesc și să învăț ce vreau eu când vreau eu, fără să fiu prea mult condiționat de facultate. Deși să fac facultatea de psihologie m-ar fi împlinit și mi-ar fi oferit oportunități să fiu cine sunt. Dar m-am panicat. Toate facultățile și toate locurile de muncă au părți interesante și părțile alea de care vrei să scapi pentru că sunt foarte migăloase, încâlcite, enervante. Statistica de exemplu e cancer la psihologie din ce am auzit. Cu siguranță te vei trezi în fața unui pacient fără să știi cu adevărat cum să îl ajuți. Dar o vei face, vei reuși. Pentru că îți dorești asta. Îi vei îndruga poate prima dată niște cretinătăți care nu îl vor ajuta prea mult, poate doar să îl detensioneze puțin. Însă dacă ai vocația asta vei căuta apoi soluții, vei da peste omul acela iar și îi vei oferi ce ai descoperit. Când lucram în cabinetul de nutriție la fel ca la doctori o programare ar fi trebuit să fie cât mai scurtă. Pe principiul vii, îți zic ce ai, dai banii, hai pa. Treaba asta să dureze ideal 15 minute, în cel mai rău caz 30 de minute. Aveam persoane cu care stăteam la vorbă câte 3 ore dacă nu aveam nimic programat sau era ultima programare pe ziua aia. Pentru că voiam să intru în mintea lor, să îi înțeleg, să vadă că au în mine un aliat. Era singurul mod în care puteam să îi fac să conștientizeze. Și pentru asta m-au ales, au acceptat să am grijă de ei și să fie oameni mai sănătoși. Alții m-au respins din același motiv. Pentru că oameni și oameni. Vorbele acestea cred că mai degrabă mi le spun mie decât ție. Dar poate îți prind bine. Eu după 2 ani de facultate (Comunicare și Relații Publice) am avut sentimentul că o fac degeaba. Pentru că nu mă împlinea sufletește. Nu mă făcea să trag mai mult de mine. Cu toate acestea am terminat-o. Însă nu aș mai sfătui pe cineva să facă treaba aceasta. Dacă știi că ți-ai irosit câțiva ani din viață, realizezi asta mental și emoțional, cum ai crede că decizia logică ar fi să termini chestia aia? Adică să mai pierzi alți 1 - 2 ani în loc să reduci pagubele? E absurd. Te-aș sfătui să faci un prim an Psihologie. Acceptă că poți să vrei să renunți după un an. Probabil nu vei obține cine știe ce bani ca psiholog la o școală. Dar dacă ai cu adevărat vocație vei deveni un "zeu" în comunitatea ta, pe lângă alți psihologi blazați care oricât ar vrea nu pot înțelege noua generație. Poți să faci un part time pe lângă activitatea de la școală. Să ai și un al doilea job ar permite să îți realizezi dorința și să poți și supraviețui. Ce poate fi mai frumos decât să formezi o nouă societate din tineri iubitori și înțelegători? Noi psihologii (cu sau fără patalama, din vocație) dăm oameni încrederea de a fi autorități ale binelui. Aspect care contează enorm, în această lume de oameni rătăciți. Trebuie ca oamenii care vor să facă bine să aibă încredere în ei, să creadă că pot face asta.
Eu unul nu sunt un exemplu așa bun. Am fost genul de parazit al cărui facultate i-au plătit-o părinții. Nu am muncit pentru a putea face o facultate. Primul job l-am avut abia la 17 ani și prin anumite circumstanțe. Am avut însă și perioade între 22 și 24 de ani când am găsit mii și mii de scuze pentru a-mi bate joc de viața mea, luni întregi în care nici măcar nu ieșeam din casă sau nu dădeam cu o matură, ce să mai zic de a munci undeva cu program.
Am irosit ani întregi din viața mea, care puteau face diferența în viața mea dar și a multor alți oameni. Mă bucură enorm interesul tău și sunt convins că vei realiza cu mult mai multe decât am făcut-o eu. Nu ezita să trăiești. De supraviețuit oricum vei găsi o cale.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Nemessys):

Am două obiecţii. În primul rând dacă vrei să reuşeşti ceva trebuie să ai voinţă, nu merge aşa cu "dacă îi dezamăgesc pe părinţi, dacă nu pot etc". Încredere de sine bro.
În al doilea rând, care e problema în a te muta în alt oraş? Mai ales că la facultate vei avea vreo 19 ani, vei fi major. Gândeşte-te că eu m-am mutat de acasă cu chirie în Galaţi de la 15 ani ca să merg la liceul dorit şi n-am murit şi nici n-am sărăcit. Şi la terminarea liceului nici nu mă gândesc să rămân în Galaţi, mă gândesc să plec pe la Bucureşti sau la naiba sa ma ia.

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Surioara, eu nu am nimic împotriva cu mutarea în alt oraș. Ba din contra, abia aștept sa plec naibii de aici si sa mă mut singur. Cel puțin acolo o sa fiu liniștit happy
Cat despre încredere. Pai. Eu nu sunt genul sa toceașcă, nu pot învăța mult, intr-un timp foarte scurt și sa țin minte o lunga perioadă de timp. Presimt ca o sa am probleme la capitolul ăsta. Presimt ca nu o sa pot învăța și ca o sa iau doar notel mici. Mai ales ca trebuie sa învat și solo. Îmi și imaginez Cum după prima săptămâna o sun pe mama și îi zic ca vin acasă...

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Nemessys):

Unde sa stai singur? laughing) N-ai ce face cu banii? Daca vei pleca intr-un oras mai mare vei sta cu chirie cu mai multe persoane cel mai probabil necunoscute sau la camin. E horror. Eu am stat cu inca 2 fete necunoscute si nu stiam cum sa plec acasa mai repede. E foarte nasol sa stai cu niste oameni diferiti fata de tine, cu alte obiceiuri... Fetele astea de exemplu erau foarte jegoase, alt cuvant mai bland nu gasesc. Eu trebuia sa spal si sa curat dupa toata lumea ca cica ele nu au timp ca trebuie sa invete. Si multe alte lucruri.
Nu e roz sa pleci de acasa.

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Vai de...
Ok. gata. da-o dracu de facultate. Eu nu suport sa stau cu cineva. Cu mai dau l@b@? Glumesc. Dar totusi, nu suport compania cuiva, mai ales care este diferit fata de mine. Sau daca mai sunt si 2. straight face Aualeu... Macar daca am fi colegi, hai sa zic ca merge... ca na, avem acelasi mod de gandire, acelasi nivel de inteligenta, deci e ceva. straight face Aualeu.ce ma fac!
Si mi-ai distrus toate visele :'(. Credeam ca o sa am si eu insfarsit liniste. Mda. Cine stie cu ce manelisti pic si pun manele la maxim. In camin NU VREAU SA STAU NICI SA MA IMPUSTI!
De ce viata trebuie sa fie asa nedreapta? -_- De ce in *** asta de oras nu esti nicio facultate? straight face Pis pe ea viata.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Nemessys):

Nu-i vorba de modul de gândire al colegilor de apartament, ca şi eu cu una dintre ele aveam multe în comun, dar de exemplu unul învaţă după-amiaza şi celălalt vrea să doarmă ca să înveţe noaptea, şi-ţi scoate ochii că de ce mergi că el nu poate să doarmă, sau unul se spală de 3 ori pe zi şi tu la 2 zile şi apoi apar discuţii că de ce consumă ăla atâta apă, sau unul stă cu un măr mucegăit sub pat şi tu te întrebi ca prostul de ce naiba pute în halul ăla peste tot, sau unul sforăie, sau unul (una) îşi aprinde nenorocitul ăla de uscător de păr fix când vrei tu să te culci, sau unul e zgârcit şi îţi cere bani pe sulul ăla de hârtie igienică pe care l-a cumpărat el (aşa am ajuns noi să avem hârtie separată la baie laughing))))))))) ), păţită cu toate. ŞI dacă nu te-am speriat încă gândeşte-te că ăstea sunt cazuri bune, am auzit de la prieteni şi mult mai rele.

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Deja mi s-a luat tot chef-ul... -_-

| Nemessys a răspuns:

Amice, numai tu ai talentul ala ca de fiecare data cand pui o intrebare, sa ajunga in top rolling on the floor.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Ma nu stiu de ce, eu sunt calugar la manastire desi sunt popular doar printre sfinti in rest stau si ma rog sa imi cada o mandra din cer

| GoldenZenith a răspuns:

Am făcut mate-info, bilingv engleza la liceu.
Am făcut la facultate Economia comerțului, turismului și serviciilor.
Lucrez in domeniul medical. rolling on the floor
O sa fac altă facultate la anul.
Yay! straight face Nu au nicio legătură.

| Bacemi a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu am terminat liceul cu specializarea de Tehnician Ecologie și Protecția Mediului. Apoi am făcut facultatea de Comunicare și Relații Internaționale. Și am lucrat în timpul facultății și imediat după ca nutriționist. Ne reinventăm pe zi ce trece. Nu cred că mai fac o facultate la vârsta asta. Dar mi-ar plăcea să obțin niște certificări de NLP Master și Life Coach. Și de translator pe franceză. Poate și germană în timp.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Bacemi):

True happy
Comunicare și Relații Internaționale vreau sa fac și eu.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Tu lucri in domeniul medical fara o facultate in acest domeniu?

| Superior a răspuns:

Mate-info,vreau sa intru la Ubisoft (creez jocuri, imi plac jocurile, am salariu foarte bun, de la 25k+ pana la 100k pe luna, depinde de post, cantina, mancare zilnica gratuita in limita bunului simt, doctor particular gratis.)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Am fugit de Ubisoft ca dracu de apa sfintita. Am cativa amici care muncesc in Milano pentru ei si spun ca sunt niste jegosi cand vine vorba de orele de munca si de plata.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Orele de munca nah,totusi e mai ok decat orele de munca la gunoi, sau ca profesor de scoala, nu? Si de plata, am inteles ca platesc destul de bine, chiar daca nu sunt foarte sigur.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

O alta alternativa pentru. mine ar mai fi EA Games Romania, totusi nu am auzit foarte multe despre locul lor de munca acolo, dar prespun ca e ok.

| HadesSs a răspuns:

Subofiter (contabil-salarizare), Anp, Ministerul Justitiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate-info

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fain domeniu, ala e viitorul, si eu am facut mate-info apoi automatizare pc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La liceu am avut profilul chimie alimentara, facultatea de chimie industriala si lucrez intr-un cazinou.big grin

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fain de tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu e mereu fain intr-un astfel de loc.winking

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Salar mare, banii multi, poti gasi un iubit de nota 10, las ca e bine, multi prosti dau banii pe aparate

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Iubiti de nota 10 in cazinouri?laughing
Fii serios!
Da, sunt unele avantaje, ai dreptate.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Las ca o duci bine, acolo sunt banii multi

| Kiwibibilă a răspuns:

Liceu, clasa a 10-a, matematică-informatică.

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns:

Cibernetică, statistică și informatică economică.

| RAY explică (pentru Habbsha):

Wow cool, toate 3 in acelasi timp?

| Habbsha a răspuns (pentru RAY):

Ăla e domeniul. Specializarea e informatică economică.

| RAY explică (pentru Habbsha):

Bravo,chiar ma bucur, in ce an esti?

| Habbsha a răspuns (pentru RAY):

Primul an.

| WithinShadows00 a răspuns:

Femeie de serviciu. Majoritatea banilor ii fac in toaletele corporatiste la glory hole.

| minrest a răspuns (pentru WithinShadows00):

Vezi ca ti-a tras cineva teapa, nu e nici macar o glory hole in toata zona de birouri Pipera- Aurel Vlaicu, p-aici pe langa Promenada. De fapt, asta e o chestie strict de gay, doar in pornografie apare altfel. Asa ca te vei duce pentru ce ti s-a spus, dar vei fi pusa sa maturi.

| WithinShadows00 a răspuns (pentru minrest):

Esti tu gay si stii mai bine.

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna. Sunt studenta la Facultatea de Constructii si Instalatii, specializarea Inginerie Civila. Multi zic ca-i meserie de barbat si n-am ce cauta, avem chiar si profesori care spun asta. De multe ori insa ....se dovedeste contrariul.

| RAY explică (pentru ռօCօოოεռէ):

Bravo, uite ca si tu poti find fata, sa nu te lasi niciodata jos

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru RAY):

Multumesc, succes in tot ceea ce faci.

| RAY explică (pentru ռօCօოოεռէ):

Mulțumesc la fel, chiar ca am nevoie de ceva

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru RAY):

Principiul meu e ca inainte de toate ai nevoie de sanatate. Viata e frumoasa cu si fara succese. Bine, viata e frumoasa cu multe reusite, dar uneori mai dam in bara, apoi ne ridicam. si asta-i magia.

| Evolettee a răspuns:

Economic

| RAY explică (pentru Evolettee):

E bine sa ai o iubita contabila nu uita pe ce a dat banii tai

| Evolettee a răspuns (pentru RAY):

Haha laughing

| gaby500500 a răspuns:

Mecanic

| Burlăcelu33 a răspuns:

Mă numesc Dumitru.
Am 25 de ani și sunt campion național la halbere iar în trecut am luat mai multe diplome premiul 1 la coniac-canoe.
Acum, de profesie sunt sticlist iar în timpul liber mă ocup cu portofele la japcă...

| RAY explică (pentru Burlăcelu33):

Bravo,ce program de culturism ai?