Întrebare recomandată | RAY a întrebat:

Care este meniul zilnic a unui vegetarian? ce anume mancati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi,la pranz, am mancat ciorba falsa de burta,adica din ciuperci pleurotus, iar acum, pe seara, am mancat chiftele din orez cu sos picant.happy
Am mancat multe fructe.
Daca vrei, revin si maine cu ceea ce mananc.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce frumos, desigur ca da, sa revi in fiecare zi, tu esti alimentul inimi mele

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Suna delicios.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Si ea e delicoasa

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai,, tu nu consumi deloc carne? Ce viata trista...
Glumesc, fiecare cu poftele/propriile alegeri in viata

| Ax3LdeV a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum te descurci cu banii cam cat dai pe saptamna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da,tristetea a pus stapanire pe mine...happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Sa fii vegetarian nu este scump.Sunt varianta low cost.
Nu mi-am facut un calcul, in familia mea se mananca carne si nu pot estima costurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ba glumetule
pa tine te-au suspendat pentru ca vorbeai peste tot despre fotbal?

14 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Nu sunt vegetarian, dar mananca aceleasi chesti ca noi in afara de oua, lapte, carne si produse lactate, in schimb inlocuiesc chestia asta cu soia.

| RAY explică (pentru SG1995):

Eu credeam ca trebuie sa manc doar fructe, legume atat, as muri de foame

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Da, doar ca alea sunt gatite, exemplu ciorba sau tocana de cartofi nu trebuie neaparat sa includa, oua, carne sau lapte. In plus dat fiind ca am fost anul trecut voluntar la ortodocsi fix in perioada postului pascal am reusit sa vad ca regimul vegetarian nu asa de rau, mai ales "carnea" si laptele de soia.

| anasanziana a răspuns:

Dimineata salata, amiaza supa, seara compot.

| RAY explică (pentru anasanziana):

Si nu isi este foame mai mereu?