| Dalmore a întrebat:

Care este metoda mai buna: te culci, te trezesti la 6 (daca auzi alarma) si continui sa inveti pentru examen sau stai toata noaptea treaz si dormi doar dupa examen?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Te odihnesti normal si invetI.
Daca o sa stai continu sa tocesti din cauza oboseli nu vei retine nimic.

| Samariteanul a răspuns:

Prima varianta e cea mai buna si mai logica.Somnul de noapte e mai important ca cel de zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te culci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metoda buna e aia care functioneaza la tine.
Inainte stateam noptile si invatam, ma duceam nedormita la examene fara niciun stres, dar acum simt ca lesin in masina, daca nu dorm macar 4-5 ore. Daca stii ca o sa te trezesti odihnita si o sa poti sa reiei invatatul, culca-te. Eu nu pot, imi ia 2 ore sa-mi revin din somn. laughing Sau sa aud alarma.