| mastadont a întrebat:

Care este scepticul vostru preferat dintre cei care se ocupă în mod public cu demontarea aberațiilor precum religia, spiritualitatea, vindecările miraculoase, vorbitul cu morții, și alte astfel de bazaconii? Al meu e clar James Randi, chiar recomand cărțile lui pentru o doză bine explicată de scepticism.
https://www.ted.com/......transcript

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toate astea sunt credințe tipice romanului de rand

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adică aș avea nevoie de un alt sceptic, ca să mă lepăd de credință, superstiții, propagandă șamd?
Eu zic că e cel puțin clar că toate alea sunt vrăjeli expirate. Din adolescență își pierd credibilitatea.
Nu e nevoie de cărți pe subiectul ăsta, se vede cu ochiul liber.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Și ce și câte a demontat?