| Nastasia a întrebat:

Care este sursa planetara a prostiei?

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Incultura

| Alexandru a răspuns:

Lipsa educatiei care nu mai este initiatoare pentru copii; educatia care nu mai este data si nu se mai perpetueaza odata cu profilarea generatiilor. Un bun exemplu este comportamentul adolescentilor, ba mai mult, a copiilor care pun intrebarile pe care le pun la diferite categorii aici pe site.
Deja nu mai este o noutate ca tinerii si nu numai sunt pe o panta descendenta in ceea ce priveste lipsa eduactiei, lipsa a educatiei care nu poate duce decat la prostie.