| chiftelutacrocanta a întrebat:

Care-i diferenta dintre un om mort si un om viu?

7 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Printre altele, temperaturabig grin
Ia verifica!

| RAY a răspuns:

Asculta piesa asta, e manea dar fi atent https://www.youtube.com/watch?v=LmMnTG1vLsY

| zurick a răspuns:

Hey smug
Omul viu nu este băgat în seamă de către ceilalți, în timp ce omul mort ''a fost un om bun''.

| J0B0MAT a răspuns:

Interesante raspunsuri.
Eu o sa ma leg de oamenii morti si vii din punct de vedere al interiorului si cred ca diferenta cea mai mare o face speranta.Esti un om mort cand nu mai ai speranta, nu mai ai pentru ce lupta, simti ca ai pierdut tot.

| Nitunitu a răspuns:

Omul viu nu isi traieste viata din plin in fiecare secunda si nu zambeste pentru ca vede numai probleme. Crede ca e blestemat sa fie ori sarac, ori nefericit, ori bolnav (cunosc oameni cu averi impresionante si nefericiti in dragoste).

Omul mort, daca ajunge in iad, ar da orice sa mai aiba o zi pe pamant ca sa se poata bucura de razele soarelui, sa faca numai fapte bune si sa se impace cu toti.

| Stormtrooper a răspuns:

Un om viu traieste. Pe cand cel mort nu traieste.

| Mi_Nam_Go_1993 a răspuns:

Omul viu este cel caruia ii fuctioneaza activitatile corporale iar un om mort este cel caruia nu imi mai functioneza activitatile corporale. ( asa mori : nu iti batr inima--> nu circula sangele in corp --> creierul se opreste --> mori )