| anonim_4396 a întrebat:

Care-i treaba cu visele? Sufar de insomnie, iar cand adorm creierul meu concepe niste vise greu de inteles si cand sunt treaz. Acum cateva ore am visat ca era o serbare la locul meu de munca si cineva a spus o poezie cu talc. Poezia am inteles-o foarte clar in visul meu, cuvant cu cuvant, chiar si putin dupa ce m-am trezit si stiu sigur nu am auzit-o niciodata inainte. Poate creierul sa compuna poezii in somn atat timp cat nu am reusit mai niciodata asa ceva pana acum, oricat m-am straduit?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

E la fel ca si cu persoanele din vis.
Creierul nu poate concepe ceva nou. Mi s-a intamplat si mie in vise sa intalnesc persoane pe care, 100% spuneam ca nu le-am vazut niciodata.
Posibil sa le fi vazut prin gara, la vreun magazin etc si mi-au ramas in cap.
Asa cred ca ti s-a intamplat si tie. Posibil sa fi auzit poezia prin alta parte, dar nu ai bagat de seama.A ramas stocata in subconstient.