| IoanaIonuca a întrebat:

Care lapte vegetal e mai bun, atat la gust cat si ca beneficii? Vreau sa incerc, dar nu stiu cu care sa incep

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe lângă cele menționate de Hammurabi, poți să încerci și lapte de ovăz (se face super rapid; găsești rețete pe google) sau cel de orez.

NOname
| NOname a răspuns:

...și de cocos, și de quinoa.

| Hammurabi a răspuns:

Lapte de soia, de susan, migdale, caju.
De ex. eu fac o combinație din caju, susan, migdale și nuci macadamia. Ideea e să ți-l faci nu să cumperi la cutie din comerț, pentru că ăla are și tot felul de aditivi în el.

| MihaiNicu23 a răspuns:

/incearca-l pe cel de soia, orez.