| deewtzycka a întrebat:

Care ma poate ajuta si pe mine la niste intrebari ?puppy dog eyes
1.Care sunt principalele deosebiri dintre utopiile clasice si cele ale secolului XX ? Care sunt cauzele ce au determinat schimbarea sensului termenului de utopii?
2.Cum putem deosebi egalitatea de uniformizarea si inegalitatea de competitie?
3.Explicati diferenta dintre dreptate si respectarea legi . 4.Pentru a convinge pe cineva este sufficient sa ai dreptate?Argumentati punctual de vedere
Funda ( macar una din ele happy )

1 răspuns:
| Batya a răspuns:

Voi incerca sa-ti raspund la punctul 4 :
Eu cred ca pentru a convinge pe cineva nu trebuie doar sa ai dreptate(poti avea dreptate, insa ce faci daca celalalt nu vrea sa te asculte?)ci este necesara si de buna convorbire, blandete in asa fel incat semenul tau sa cedeze si sa accepte.