| alinaaa10 a întrebat:

Care stie un program de spart parole? 100% adevaratbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| youmail a răspuns:

Este imoral si ilegal sa spargi parole.

In practica nu exista asa ceva. mai ales la modul atat de generalist.
E ca si cum ai vrea o cheie buna la toate doar ca unele yale au un anumit regim nu merge aceeasi si la apartament si la casa de la tara si la masina sau cutia postala etc.

Desi nu ma intereseaza (mai ales sa te si ajut) trebuie sa stii ca fiecare parola are in spate un altgoritm de calcul si unul de verificare al autenticitatii.
Plus mai exista si criptarea...
Si locul unde se verifica acea parola. La tine in calc sau pe un server.
Cand discutam de parole pe server atunci treburile se complica atat de rau in cat cei mai multi iti vor spune ca e imposibil.
Practic trebuie sa 'spargi' acel server, si nu toate serverele sunt la fel pentru ca fiecare echipa IT are propriile idei pentru realizarea unui astfel de server.
Plus ca exista oameni ca mine care sunt angajati doar sa nu se poata sparge parolele. Practic orice tentativa este semnalata direct la Politie si cand mai faci si alte fapte sau daca tentativa este mult prea periculoasa te 'infunda' pe bune.
Sunt suficienti in Romania care fac puscarie din asa ceva.
Care au spus "Mie nu mi se poate intampla" sau "cine sa vina la usa mea, de unde sa ste exact ca eu sunt etc"
Dar fa o mica vizita pe www.ping.eu sa iti vezi ip-ul si du-te la whois si vei vedea datele de contact ale providerului tau de internet.
Spre exemplu in cazul tau RDS.
de aici doar un simplu mail telefon sms din partea noastra la baiatu de la suport de la ei si am adresa si nr tau de telefon.
apoi pe http://maps.google.ro si vezi-ti adresa ta.