| salmankhan a întrebat:

Stie cineva un program de spart parole de facebook?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Invata si tu vreo 2 - 3 lucruri despre securitatea si incriptarea parolelor si nu mai cauta cai verzi pe pereti

Răspuns utilizator avertizat
| Aℓℓe a răspuns:

Facebookul valoreaza undeva la 25 de miliarde de dolari si bineinteles ca au si o securitate foarte ridicata. Oricum singurul mod prin care ai putea face acest lucru este sa folosesti un program gen Brute Force, Ce face un program de genul asta? Incearca combinatii de "n" variante, cuvinte si litere, pana gaseste varianta corecta.
Toate bune si frumoase, numai ca Yahoo Messenger, ca si Gmail, au captcha. Adica dupa trei incercari gresite, nu mai poti baga parola, fara sa introduci un cuvant de verificare, care este in general o poza. Poza care nu prea poate fi citita de un simplu program brute force. Iar daca poate, dupa 20 de incercari nereusite, yahoo limiteaza accesul la cont timp de 24 de ore.
Singura problema e ca nici un program nu va reusi sa sparga o parola de yahoo messenger sau fb.

| cosmin012 a răspuns:

Nu exista decat daca ai un program keyloger care il activezi in cazul ca se conecteaza de la tine din PC memoreaza tot ce se tasteaza.

| miulescu a răspuns:

Nu stiu asta caut