| adriana_sw33ty_angy a întrebat:

Care sunt amintirile din copilarie care nu le puteti uita si de care va este dor? mie mi-e dor de anii in care eram mica si oricat mi-as fi suparat fratii nu imi puteau face nimic pentru ca fugeam repede la tati in brate...acum s-a schimbat situatia...nu mai pot fugi la tati...asa ca sunt fetita cuminte. tongue tongue Ohappy

Răspuns Câştigător
| Betty18 a răspuns:

Mie de faptul cand stateam la tv si ma uitam in bratele lui taticryingcrying
si cand jucam in fata blocului toate acele jocuri frumoase ale copilariei(papusile, de-a gatitul in niste cutii de margarina sau altele goale pe care le aduceam de acasa, puneam nisip in ele si,, le ornam"cu flori... faceam torturi palcinte prajituri, ciorbelaughingornam foarte frumoslaughing)sa joc elastic, de-a v-ati ascunselea, prinsa, ratele si vanatorii, tara tara vrem ostasi, sticluta cu otravalaughingsi multe altelelaughing]

succes

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu inca mai sunt copil...teoretic...am 13 ani. dar deja incepe sa se schimbe treaba...imi amintesc cand ma jucam cu papusile.pe la 8-9-10 anilove struck.Si acum m`as mai jucaday dreaming. Acum incep amintirile despre baieti...ehh`oh go on treburi mai complicatestraight face.big grin

| Mjdolhfi a răspuns:

Eu inca sunt copil, am 14 ani, dar un lucru e sigur cei de acum nu mai copilaresc ca inainte, acum prioritate e calculatorul, tv-ul, jocurile pe calculator, mai mult in casa...cand eram mai micuta numai cuminte numai eramlaughingcate garduri sareamlaughingjucam de-a v-ati ascuselea, ratele si vanatorii, printi si printese, fotbal:X:X, diferite jocuri cu mingea, oricum numai nebuneli si obraznicii.Pana nu demult ziceam ca nu am avut o copilarie prea frumoasa si ca nu prea am facut obraznicii, dar cand am stat si analizat am descoperit ca nu am facut multe prostii, ci foarte multelaughinglaughingmomente de neuitat:X:X:X:X

| night_crawler a răspuns:

Copilaria este un lucru extraordinar...cand eram mic...bateam toata ziua mingea in fata blocului...de dimineata pana seara...mai spargeam un geam da asta nu conta:d...sau cand m, a duceam la tara avea un vecin un cais afara si toata ziua ma urcam impreuna cu prietenii mei sa furam...cand vedeam ca iese la poarta fugeam de mancam pamantullaughing...asta e...clipe...momente...sunt unele chestii pe care nu le poti uita in viata... o mare parte din viata noastra se leaga de copilariehappy:X

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Da mye dor
sa ma joc print si pryntese
si sa cad cu nasul-n balegar!
mi-e dor sa o may tyn pe strabunyca mea de mana... mi-e dor sa may fac case-n copacy si sa cad cu scara... mi-e dor de multeoh go on de pryetenii care erau o parte dn mine... de ce faceam la scoala...acum prostyyle care le may fac deja sunt prea...asa o sa zyc peste 3/4 any... mye dor sa merg la cabane cu "ai mei" sa bemstraight face oh go on mi-e dor de cel care odata insemna totul pentru mine...straight face mi-e dor sa may sar geamu sa merg-n dyscoteca... mi-e dorstraight facede tot...:-(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am copilarit langa un parc, coceam cartofi copti de acasa si faceam schimb de alimente cu ceilalti copii, aveam o bicicleta care mi-au furat-o tiganii, mi-a parut asa de rau de ea, avea spitzele colorate mi-o daruise o matusa, ma certam cu fratele meu pe ciorapi pana ii rupeam, ai mei erau spalati ai lui nu.