| aamyy a întrebat:

Care sunt semnele cancerului de piele?

5 răspunsuri:
| Dunhilll a răspuns:

Iti apar niste bubite, asemanatoare celor care iti apar cand te-ai urzicat (te-ai atins de urzici). Iti mai pot aparea pete rosii pe piele care nu mai trec.
Sper ca te-am putut ajuta. Funda?

| aamyy explică (pentru Dunhilll):

Bubitele te mananca si apar mai multe in acelasi loc?

| Dunhilll a răspuns (pentru aamyy):

De mancat nu te mananca (doar daca nu esti in ultima faza a cancerului, e posibil sa inceapa sa te doara). Bubitele pot fi raspandite pe intreg corpul, nu neaparat in acelasi loc.

| aamyy explică (pentru Dunhilll):

Aa
ok
mam speriat ca am mers la un strand si mam ars.Eu am tnul foarte sensibil si mam cam speriat.Multumesc si da iti dau fundita

| Dunhilll a răspuns (pentru aamyy):

Si eu ma ard de foarte multe ori cand merg la plaja. Daca vrei sa scapi repede de arsura unge-te cu un iaurt mai gras (sa fie inainte tinut la frigider) si tine-l aproximativ 10-15 minute pe piele si asa vei scapa mai repede de arsura. Chiar daca ti se pare scarbos tine-l pe tine cat poti. Si nu uita sa te hidratezi bine unge-te cu crema (Nivea soft este buna) si bea multe lichide.