| huuu a întrebat:

Care sunt tipurile de conflicte?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De putere, de interese, ideologic(idei) si preferential(simpatii-antipatii).Am facut la Civica. FUNDA?

| PulbereDeStea a răspuns:

Daca te referi la conflictele din literatura, conflict : psihologic, interior, exterior, dintre generatii, social. nu mi le m-ai amintesc pe toate, dar ar trebui sa gasesti la biblioteca o carte pe tema asta.

| ruxytza a răspuns:

Dar la lb. romana exista un conflict interior(personajul are un conflict cu el insusi)si un conflict exterior(personajul are un conflict cu celelalte personaje). De ex in "Popa Tanda"de Ioan Slavici sunt prezente cele 2 conflicte. sper sa ati fi fost de ajutor. Funda? big grin