Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum treci peste conflicte?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu treci, te opresti, judeci problema, iei deciziile corecte si o rezolvi, ca sa nu se agraveze si sa degenereze in violenta, sau ceva mai grav.
Oricum, un conflict nu e rezolva de la sine, asa ca, ai nevoie de o minte limpede si decizii corecte, ca sa-l corect si pentru totdeauna.

| SilentRain a răspuns:

Decat sa stai sa te certi mai bine pleci, fa o plimbare relaxanta

| Donsavas a răspuns:

Nu treci peste ele, le ocolești.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cu ajutorul dialogului si al argumetelor incontestabile

| CleanHeart a răspuns:

Stau tacuta sau daca ma deranjeaza ceva foarte tare incerc sa comunic calma cu persoana respectiva, daca nu se poate ignor dar mai am si momente cand ma aprind.

| Elide a răspuns:

Sa eviți si sa nu dai curs discuțiilor

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Evitand locurile si situatiile unde apar
prin indiferenta

| Nevroza a răspuns:

Fugi daca nu stii sa te bati!

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Eu ziceam ca:
Am o prietena si cateodata ne certam, asa ca avem o cheie..mereu cand ne certam si ca sa nu rupem prietenia spunem ca dam aceasta problema cheii.Si totul se rezolva.
SAU poti sa fii rabdatoare si totul se rezolva de la sine.
Sper ca te-am ajutat! happy

| anonim_4396 explică (pentru XxKAMELIAxX):

Câteodată sunt momente când îți pierzi rabdarea

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Adv..si in acel moment zici in gand,, Calma, sunt calm,, ..si incerci sa fii calma.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Calma*

| anonim_4396 explică (pentru XxKAMELIAxX):

O sa incerc

| anonim_4396 explică (pentru XxKAMELIAxX):

Adică cheii.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, stii ca pe mess poti sa pui la emoji o cheie..si intr-o zi mi-a venit ideea asta..eu zic ca e o idee buna.

| UnholySaint a răspuns:

Daca conflictele nu sunt cauzate de tine, nu o sa poti sa fugi de ele, trebuie sa le confrunti.
Daca tu ai cauzat conflictul trebuie sa iti ceri scuze.Dar dac altii te ataca trebuie sa ii pui la punct.
Dar trebuie sa te gandesti ca tu esti fata si nu poti sa te iei la bataie direct, mai bine evita locurile unde apar astfel de conflicte.

| vjr1979 a răspuns:

Incerc sa ignor.

| Ciprikao a răspuns:

Le eviti, pur si simplu.
Esti om, ai puterea de a distinge si a alege sa nu apara conflicte.
Si daca insista sa apara, vezi cauza.
Daca nu elimini cauza, efectul se va declansa garantat.
Noi te putem sfatui mult si bine. Alegerea este la tine.