| alexutzzaalexa a întrebat:

Care vi se pare cea mai grea limba?

Răspuns Câştigător
| JH a răspuns:

Japoneza e destul de usoara.Am 2 prietene care vorbesc japoneza bine(nu foarte bine). Vor sa se stabileasca in Japonia.SI chiar nu e grea limba. Daca pana si eu am invatat sa spun cum ma numesc in Japoneza in 1 min.Inseamna ca e prea usoara

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Chineza.

| JustMe a răspuns:

Japoneza, mai ales scrisul

| NuAmHabar a răspuns:

Chineza si Japonezawinking

| JH a răspuns:

Romana. Pentru unii conducatori ai tarii noastre care este e mai usoara si filipineza probabil

| Selena54 a răspuns:

Eu cred ca rusa...

| Bogdanst a răspuns:

Japoneza si limba araba

| virusalbviolet a răspuns:

Limba romana si dupa cred ca limba araba

| nadyuca a răspuns:

Suedeza finlandeza si chineza

| deedee_9382 a răspuns:

Cred ca e japoneza sau chineza, multi ar zice asta, dar sa stii ca si ramana e una din cele mai grele limbi ale lumiiwinking