| Ionut1983 a întrebat:

Care este cea mai grea limba?

Răspuns Câştigător
| BoBBy a răspuns:

Cea mai grea limba e romana. de invatat tongue

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Limba balenei albastre tongue.

| mgtow a răspuns:

Rusa

| GyeBaek a răspuns:

Ca su gramatica cea mai grea ar fi japoneza, ca vorbire, rusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima limba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima ca dupa aia te obisnuiestitonguetonguetongue

| JoeTPU a răspuns:

Poloneza,Chineza,Germana...

| Ciresikaaa a răspuns:

Pai degeaba zic eu ca e Germana daca tie iti place si o inveti m-ai bine fiecare cu ideile lui personalewinking

| etudor a răspuns:

Islandeza, germana, coreeana, chineza japoneza

| ApofissPapaya a răspuns:

Nui neaparat sa fie germana, pentru. mine acum ii pepsi germana, si parca ii si mai usoara ca engleza.
cred ca dupa mine ar fi: japoneza
chineza
rusa
franceza(gramatica) dar cand aud si ce sunete scot unii la franceza...ma doare capullaughing

| luvieere a răspuns:

Familia africană de limbi Khoisan - independentă de oricare altă familie de limbi, se face remarcată prin fonemele caracteristice de tip click, dificil de reprodus de către neiniţiaţi. Acest aspect este accentuat de nuanţele diferite ale pronunţiei acestor consoane, ce conferă esenţa semantică a mesajului transmis. http://en.wikipedia.org/wiki/Khoisan_languages

| Dan1011 a răspuns:

Ceha?

| Anna_2094 a răspuns:

Toate nu exista niciuna foarte usoara.
Cam de ex:

-Germana
-Japoneza
-Koreana
-Chineza
-Franceza [pentru unii]
-Thailandeza
-Rusa
-Poloneza
-Slovaca
-Araba
Si mai multe.De obicei sunt foarte grele.
Eu stiu numai Rusa, Engleza si Franceza, restul' nu prea m-au interesat.
papa; C

| judecatorul a răspuns:

Cea din vaginul unei femei