| AvalohAlyn a întrebat:

Cartea bate filmul sau filmul bate cartea? Ce credeti?

11 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cartea.Filmul are multe părţi interesante care sunt tăiate, ori schimbate. Dacă întrebi un maniac, însetat după tehnologie, îţi va spune că filmul.Limita face diferenţa.

| Aasdfghj a răspuns:

Cartea bate filmul, evident. Cartile sunt mult mai detaliate. In filme sunt scoase diferite secvente.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cartea bate filmul, e clar!
Daca pui 10 regizori sa faca un film dupa un carte, cu siguranta ca fi diferit.

| LoveSleep a răspuns:

În general, cartea bate filmul.

Dar viața le bate pe-amândouă.

| Doub a răspuns:

Hm, mie nu mi se pare ca "se bat". Mie mi se pare ca se scot in evidenta una pe cealalta.

| AirănMeidăn a răspuns:

depinde
de exemplu un film dupa o carte SF va fi cam intotdeauna mai bun

| Sociopat a răspuns:

Imi place mai mult cinematografia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În general cartea bate, dar mai sunt şi excepţii thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realitatea le dă câte un KO la amândouă.

| unprietenaproape a răspuns:

Filmul bate cartea dupa ce o citesti

| scorpiaX a răspuns:

Depinde... de obicei cartile sunt mai bune de cat filmele facute e altfel descris tot, poveste.ai diferita... dar... se mai intampla cand te saturi de atata descriere gen : "stapanul inelelor" in 3 pagini iti poate descrie numai cum ii taie mana unui orc :/ (atunci pot spune ca sunt mai bune filmele )