| calexiandra a întrebat:

Cat costa un Chow Chow? Si vreau sa stiu cat mai multe despre el :d Dau fundita :*

2 răspunsuri:
| gya289 a răspuns:

Uite iti dau un link din care poti sa iti alegi micutul si sa vezi ce preturi sunt preturile sunt destul de bune zic eu http://www.google.ro/......http?/url Pt inceput daca este puiut trebuie sa ii dati mancare,, puppy" Eu iti recomand Royal Canin Starter pana la varsta de 6 luni, dupa care il puteti trece pe mancare junior (Belcando, Purina, Eukanuba). Foarte important insa este ca pana la varsta de 1 an sa dati calciu (PetPhos). De asemenea pentru piele si blana ii mai puteti da cate un ou fiert pe saptamana. Alt lucru important ar fi ca o masa pe zi sa fie hrana uscata si cea de a doua masa sa fie mancare gatita (ex. Orez cu legume si pipote, inimi sau ficat). Alternand hrana ii puteti prelungi viata cainelui dvoastra cu cativa ani buni. Dupa varsta de 1 an va recomand ca hrana Purina Somon. In general hrana cu continut mare de peste ajuta la piele, blana, la fel ca si hrana cu miel-orez.