| IsabelaIssa a întrebat:

Cat de dependent esti de calculator? dependenta de calculator poate inrautati viata de cuplu? cum poate deveni calculatorul daunator sanatatii tale?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu sunt dependenta de calculator dar cunosc pe cineva care este. Sta noaptea pana la 2-3 la calculator, vine de la servici dupa-masa si se culca pana pe la 22, nevasta-sa turbeaza si nu mai razbeste cu 2 copii mici. Asa ca, cu siguranta ca, utilizat in exces, calculatorul influenteaza negativ viata de cuplu.

| TheForeignConstantin a răspuns:

Calculatorul a fost o influenta atat de negativa pentru mine ca intr-un fel, desi ma mandresc cu un PC de 26 de milioane, ma gandesc ca mai bine nu-l aveam si dadeam banii aia pe o bicicleta... Dar na, in ziua de azi ce sa faci fara PC si INTERNET?

Daca nu ar fi jocurile ar fi excelent. O problema care am observat-o la mine si care o deosebesc si in alti gameri este ca daca esti jucator de mic, atunci ai mare sanse sa pierzi gustul cititului ( si asta pentru ca in joc totul e dat de-a gata... nu e nevoie sa gandesti prea des, pe cand in carti TU iti CONSTRUIESTI scena, peisajul, caracterul si acest mod de gandire este refuzat prin obisnuinta cand vine vorba de ciotit)...

Poate inrautatii viata de cuplu... Am multi prieteni care stau sa faca level in loc sa-i dea atentie prietenei.

Cand vine vorba de sanatate cred ca se incadreaza si 'parlirea' pe creier laughing dar ochii cred ca au cel mai des de suferit si apoi vine coloana (pozitia pe scaun...).

Suntem interconectati acum; trebuie sa ne adaptam la PC. *sigh*

| alexxa;x a răspuns:

Pai...sincer eu daca nu am calculator simt ca innebunesc!
si...nu,,,nu cred ca poate inrautati viata de cuplu...hee hee