| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult argumentati atunci cand aveti dreptate si in ce punct considerati ca nu mai merita nici un argument subiectul?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la deloc pana la bataie.
Depinde de circumstante.

| Freya1 a răspuns:

Eu spun parerea mea fara a vrea sa fortez pe altul sa o accepte.Dar daca ma acuzi pentru parerea mea argumentez putin, dar nu tot timpul.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca partenerul este la un nivel de inteligenta egal cu a mea incerc sa am argumente caci ma asculta si chiar daca avem pareri diferite ajungem la un consens. Daca e de un nivel superior atunci incerc sa ma documentez daca spusele sale sunt sau nu adevarate, iar in cazul in care cu cine vorbesc are nivelul de inteligenta sub a mea iau la cunostinta ca nu are cum sa ma inteleaga caci ceea ce spun eu il -o depaseste si las balata subiectul.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Cum imi clasificati inteligenta daca in momentul asta incep o cearta cu dumneavoastra si va spun ca nu sta nimeni sa se duca acasa sa se documnteze si reactia trebuie sa fie de moment, deci este gresit.In ce categorie sunt clasat direct?

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ma cert cu necunoscuti-daca e sa ma cert cu cineva ma cert cu unul pe care il cunosc -dar sa luam o situatie imaginara-dumneata mi-ai lovit masina -deja din modul in care iesi din masina si vorbesti cu mine imi dau seama daca esti inteligent si am cu cine vorbi sau nu am-sa zic esti inteligent atunci ne intelegem la fata locului in problema ivita -dar daca vad ca incepi sa urli in loc sa ne intelegem ca doi oameni inteligenti -atunci urc innapoi in masina si imi chem fratele sau baiatul la telefon sa imi dea un sfat sau sa vina urgent sa ma ajute.Alta situatie sa zicem ca eu lucrez cu clienti si un client urla cu mine-atunci ii spun ca in momentul in care vorbeste omenesc cu mine ii raspund pana la proba contrarie ma retrag.Lucrez cu clientii si foarte foarte rar o data la 3 luni daca cineva se ennerveaza atunci eu imi cer scuze ca trebuie sa vorbesc in cazul respectiv cu sefa si plasez clientul la sefa.

| wildthing a răspuns:

Cand vad ca persoana care-mi da replica e prea pr0asta sa-mi inteleaga argumentele, nu-i mai raspund.

| FreddieM a răspuns:

Eu expun ideea atât de simplu și concret încât doar imbecil sa fii sa nu o pricepi. Nimeni pana acum nu a rămas nelămurit. Imbecilii s-au retras singuri.
Cheers

| LostForForever a răspuns:

Dumnezeu este sus el nu doarme Niciodată asta este tot argumentul meu nu ma cert cu nimeni nu ma omor cu nimeni pe toți îl las lui el sa decidă la tot nu le vreau raul pentru ca știu ca nici ei nu au vina sunt controlați de răutatea sunt orbiți de ura de invidie de lăcomie îi las pe toti pe mâna lui el sa decidă totul ca mănâncă bătaie ca ma face prost gey hadicapt retardat sama facă cum vor ei sama înjure cât vor ei eu am săi accept pe toți așa cum sunet ei poa sama și omoare îmi face in bine nu un rău am sa-l iau pe Mosoti cu mine sa nu le mai mănânce zilele la ăștia cu evoluția umană și PDF lui prin email le spală creiul la ăștia și turbează pe aicia laughing)