| anonim_4396 a întrebat:

Cât timp vom mai purta măștile de protecție? Vine vara și nu e ca iarna să-ți țină de cald când e răcoare, riscul de sufocare creste și poate surveni decesul din cauza asta.Sunt persoane cu probleme respiratorii și cardiovasculare, ele săracele?

9 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Cred ca dupa vreun an. Chiar daca va mai fi pandemie, nu cred ca oamenii nu vor mai respecta regulile.

| Eisenheim a răspuns:

Cui ii pasa? Cineva le vinde,deci se fac bani cu ele, nu le porți amendăăă bani, crezi că îi pasă cuiva că nu poți tu, noi, sa respirăm sănătos daca le purtam? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Eisenheim):

Nu numai de mine îmi fac griji, ci și de cei care au boli cronice serioase și le pot accelera decesul! Nu e ok deloc.

| Eisenheim a răspuns (pentru anonim_4396):

Absolut de acord,însă e o afacere,cei care le produc fac bani,prin amenzi bani,așa că hop mască nu le pasa de boli, cu atât mai bine, ne vând și medicamente in plus, alți bani, totul se rezumă la bani, asta e problema happy

| rapandula a răspuns:

Cand vor face toti vaccinul. Dar cum conspirationisti si analfabeti is o gramada in tara asta...

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Eisenheim):

Exact.Și unii se plâng că economiile țării sunt în scădere.Indiferent de situație chiar și în caz de război statul chiar dacă pierde pe o parte câștigă pe cealaltă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred că minim 2-3 ani și maxim 4 ani. Depinde cum evoluează (sau involuează) virsusul.

| Freya1 a răspuns:

Nu o sa treaca curând pandemia si in orce caz nu atat de repede si de drastic incat sa nu mai trebuiască sa porti masca.
Dar din cate stiu masca o porți în spatiile inchise (magazine, farmacii... ) cel putin in zona mea si atunci nu cred ca o sa te sufoci pentru un 5/10 minute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A trecut mai bine de 1 an de cand tot globul poarta masca si nu a murit nimeni de la ea, lasa vrajelile.