| StoienicăSorin a întrebat:

salteaua cu fata de vara tine răcoare in timpul verii. Iar cea cu fata de iarna tine cald in timpul iernii? Căci nu știu p.s. Sa răspundă cei care știu Funda

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Astea sint povesti, nu sint saltele cu fete de vara sau iarna.Peste saltea tu pui un cearceaf, ei ala e pentru vara sau iarna cum spui.Saltele au in general o pinza care sa tina rezistenta,lucioasa, de obicei sintetica. Cearceaful daca vrei de vara este ala mai subtire si lucios, adica cu tesatura f tare, iar cel de iarna este acel cearceaf mai moale, plusat zii cum vrei.Deci n-are a face salteaua cai de vara cai de iarna. Daca fabricantu spune asta atunci minte, de ce nu stiu probabil el stie de ce.O saltea are decit o fata, ma refer la saltele aevarate nu la timpenii, deci o saltea adevarata are o fara si un dos, si asa trebuie sa stea tot timpu.Dar sint si saltele din astea de doi bani care le poti intoarce pe ce fata vrei pentru ca sint la fel.Acum depinde si ce saltea doresti sa ai.

| h3llboy666 a răspuns:

Da. Fata de vara e mai racoroasa si cea de iarna mai calduroasa.