| vaso a întrebat:

Cat trebuie sa fie venitul pe membru de familie ca sa beneficiezi de bani de liceu?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Potrivit HG 1488/2004, cu md. si compl. ulterioare, venitul brut lunar pe membru de familie este de maximum 150 lei :
"ART.2.(1) Beneficiari ai Programului naţional de protecţie socialã "Bani de liceu" sunt elevii care se aflã în întreţinerea familiilor al cãror venit brut lunar pe membru de familie realizat în ultimele 3 luni anterioare depunerii cererii este de maximum 150 lei, precum şi elevii care beneficiazã de o mãsurã de protecţie ori aflaţi sub tutelã sau curatelã, în cazul respectãrii condiţiei de venit."
Te pup!