| ariana_5123 a întrebat:

Cata importanta are pentru voi viata spirituala?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Maxima! Sufletul este mai adevarat decat trupul care-l contine. Din punct de vedere al trupului, nu suntem nimic altceva decat un pumn de tarana. Doar spiritul ne confera adevarata valoare.

4 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Pentru mine viata spirituala inseamna sa ma hranesc cu iubire, sa fiu inconjurata de persoane a caror protectie o simt si a caror prezenta e viata in viata mea. Da, e important.

| KidoSmart a răspuns:

Ceea ce ne face speciali este sufletul care ne confera o liniste interioara are o imprtanta de nedescris in cuvinte

| 20pamy a răspuns:

Are importanta foarte mare. In fiecare clipa trebuie sa fim constienti ca nu facem nimic, dar nimic pe lumea asta, fara voia Domnului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fara viata spirituala as fi mort dea binelea.sau m-as incadra in regnul animal, cu toate ca, si capra isi face cruce cu piciorul inainte de a se culca.decin traind si fizic si spiritual ma simt viu.