| 393Dan a întrebat:

Cate pisici sunt "prea multe pisici"?

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Stiu ca ar trebui sa raspund in gluma,dar voi raspunde stiintific, poate scot o funda happy
Deci, o pisica nu poate fi "prea multe pisici", nici 2, nici 3, nici 10, nici 1000 chiar. De ce? Depinde de context. EX : Pentru Gigel 5 pisici nu sunt "prea multe pisici", caci are conditii sa le intretina, dar pentru Ionica pot fi "prea multe pisici" caci nu are suficiente conditii sau vointa necesara sa aiba grija de ele.

| 393Dan explică (pentru Superior):

Stiintific. Imi place xD

40 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Una, clar!

Shin
| Shin a răspuns:

Cred ca tot ce e de la 3 in sus. sunt mult prea multe laughing semn de... "future cat lady" happy

| RAY a răspuns:

| minrest a răspuns:

Trebuie sa ai una acasa, una la serviciu si una la parinti. Numai ca mie mi-a disparut cea de la serviciu.

| RainmakerX a răspuns:

Imi plac pisicile atata timp cat nu sunt ale mele si stau departe de tot ce imi apartine laughing

Am un vecin care are 3 pisici... le gasesc mereu pe scaunele mele *ceea ce nu ar fi neaparat o problema* dar e deranjant sa ai par de pisica pe haine, mai ales cand nu ai o pisica.

Cunosc o baba care are 8-9 pisici. Cred ca asta ar fi un exemplu de "prea multe pisici".

| Dismally a răspuns:

Sunt prea multe doar atunci cand nu le poti numara :)

https://www.youtube.com/watch?v=i0K1obEDHDg

| 393Dan explică (pentru Dismally):

Wow, niciodata n-am vazut asa multe pisici la un loc. Ma mira ca nu se bat intre ele.

| Clorox a răspuns:

Niciodata nu este prea mult, eu iubesc pisicile prea mult, dar 2 mi-ar ajunge happy

| GoldenZenith a răspuns:

Niciodata nu sunt prea multe pisici. love struck

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Zaaaat,, pisica!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Faci pe durul degeaba. De fapt daca vezi o pisicuta draguta te topesti. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Imi plac pisicile,, sa le iau sa ma joc cu ele, sa le 'chinui' in joaca, nu le-as face niciodata rau.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Le chinui tu, dar vezi sa nu te zgarie, si ele tot in joaca. laughing smug

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asta e, doar nu patesc nimic rau dintr-o joaca.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ee nu laughing) vai si amar!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Depinde si de carisma pe care o ai!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Pisicile nu tin cont de carisma, ele isi vad interesul si atat. Ori te joci frumos si le captezi atentia, ori iti iei o gheruta peste moaca.

| oglindasultanului a răspuns:

Cate incap in casa ta si le poti hrani, am auzit povesti/filme cu unii sa aiba f multe, dar nu stiu sa fie un caz real.

| PersonajFictiv a răspuns:

Trei,patru,cam asa.
Depinde si unde locuiesti, daca stai la casa sau la bloc.
Daca ai o camera sau daca ai o casa ca a lui Will Smith ( google it).
In general, 4 sunt multe.

| 393Dan explică (pentru PersonajFictiv):

Am vazut o emisiune cu casa lui Will Smith mai demult, tin minte era intr-un stil ceva african amestecat cu indian. Interesanta. Tu ai pisici? sau ai avut vreodata?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru 393Dan):

Am,da.
Mi-ar place mai mult de ele daca nu ar lasa atata par peste tot.
Dar in general, imi plac cainii.
Pisicile sunt egoisite, vor atentie, vin doar cand au ele chef, etc.

| 393Dan explică (pentru PersonajFictiv):

La fel! si mie cainii imi plac mai mult. Dar pisicile tot sunt bune. Ai vazut asta? xD https://www.youtube.com/watch?v=GbycvPwr1Wg

| PersonajFictiv a răspuns (pentru 393Dan):

Nu,dar uite ce pervers e asta, dupa ce ca ii arata chestia, nici nu o lasa sa puna mana pe ea.
" Ia mana! "

https://www.youtube.com/watch?v=7T4wMMxci-Q

| 393Dan explică (pentru PersonajFictiv):

Chiar si aia care filmeaza incearca sa-i puna mana wtf x.x

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca mai multe de 5

| Desireღ a răspuns:

60şi9 de pisicuțe.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Variabil. In functie de portofel.

| cevdet a răspuns:

2.
Uneori si una e "prea mult".

| AntoniaRules a răspuns:

Maximum 3 pisici ar fi normal.

| Alll3x a răspuns:

2 happy

| FloareaSoarelui96 a răspuns:

De la două în sus. Pentru mine o singură pisică e suficientă. Eu prefer câinii, de asta am avut doar doi motani și peste zece câini până acum laughing

| 393Dan explică (pentru FloareaSoarelui96):

Wow 10 caini? De unde atata iubire pentru toate animalutele? )

| FloareaSoarelui96 a răspuns (pentru 393Dan):

Nu i-am avut pe toți în același timp, maxim câte 3 când stăteam la curte. Îmi sunt foarte dragi, când văd pe cineva cu un câine pe stradă, mereu mă opresc să-l mângâi laughing

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

De la 2 in sus.

| Pufoșenia666 a răspuns:

Niciodată nu vom știi cu cat mai multe pisici cu atât mai multa fericire

| MIndytza a răspuns:

Eu cred ca nu exista un numar prea mare pentru pisicute

P.S: ADOR PISICILE AM 5