| εмiLч97 a întrebat:

Cateva nume rusesti de familie?
Dar cateva nume de familie tot rusesti dar ca sa semene a "Dumitrascu?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca-s fete se adauga un "a" de obicei: Davydenko, Tursunov, Safin, Kuznetsov, Kafelnikov, Pavlyuchenko, Kozlov, Sharapov, Panov, Makarov, Vesnin, Zvonarev, Zverev, Andreev, Bogomolov, Youzhny, Donskoy, Gabashvili, Kudryavtsev, Matsukevitch, Golubev, Elgin, Rublev, Khachanov, Kravchuk, Kunitsyn, Bychkov, Gavrilov, Melnikov, Kirilenko, Kulichkov, Kournikov, Putintsev, Rodin, Rodionov, Solovyev. Alti jucatori de tenis nu mai stiu.

| LucaUrsulache a răspuns:

Dmitri, Dimitrov