| unromandestept a întrebat:

Cati dintre voi cand erati mici ati vrut sa ajungeti experti TPU? Acum va puteti indeplini visul! Mai vreti?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Sa-ti doresti ceva este important si iti da speranta ca, poti mai mult si astepti mai multe de la tine, ca individ.
Cand am descoperit acest site, adica in luna februarie 2009, primul gand a fost sa fiu de ajutor celor care aveau nevoie si sa impartasesc din experienta mea, celor care s-au nascut mai tarziu decat mine.
Calitatea de expert ti se acorda de Administratorii TPU atunci cand ti se apreciaza calitatea si seriozitatea raspunsurilor, precum si competenta in niste domenii, in care tu ai ceva de spus.
Eu chiar am aceasta calitate de expert si consider ca, este un pariu castigat, cu mine insumi.
Repet insa ca, nu pentru acest lucru, am activat si activez in cadrul Site-ului ci, din dorinta de a fi utila si cred ca, fiecare dintre noi, poate sa dea un sfat, sa spuna o vorba de alinare, sa incurajeze un alt semen, doar si pentru simplu fapt ca, fiecare are nevoie de acest sentiment al utilitatii si de comunicare cu alte persoane, chiar si sub aceasta forma virtuala.
Daca nu-ti doresti sa progresezi, sa aduci un licar de speranta pentru altii ca tine cred ca, este ceva gresit si de aceea unindu-ne fortele, putem deveni mai buni si putem fi adevarati prieteni, lucru ce ne deosebeste de alte vietati necuvantatoare. Eu doresc sa aveti sperante ca prin acest Site, marea familie TPU, functioneaza si sa contribuim si noi la realizarea telului final ca, "sa facem lumea un pic mai buna".
Nu stiu daca ti-am raspuns la intrebare insa, sunt convinsa ca cu totii suntem utili, indiferent daca suntem sau nu experti, iar cand aceasta calitate ne este acordata, s-o respectam si sa facem in asa fel incat sa dovedim ca, nu am inselat asteptarile, celor ce ne-au dat acest titlu onorific de "expert".
Cu ganduri bune si cu speranta ca, vom fi tot mai buni, fiecare dintre noi, depasindu-ne performantele obtinute, in fiecare zi pe care o petrecem pe TPU.

10 răspunsuri:
| zuzumic a răspuns:

laughing cand eram mik nici nu stiam ce e ala internet happy visat sa ma casatoresc,,, sa am multe jucarii si fugeam dupa baieti prin fata blocului sa pop baietei big grin

| Gabry a răspuns:

Banuiesc ca te referi la mic, adica atunci cand am descoperit siteul.
Da, doream neaparat sa devin experthee hee, dar acum nu mi se mai pare cine stie ce.

| Shery a răspuns:

Banuiesc ca te referi cand eram mici la... minte... eu acum sunt mare si nu mai vreau laughing

| danz a răspuns:

Pai, eu nu-s prea batran pe-aici si ma cam doare-n basca.

| Cryssy a răspuns:

Mai...cand eram mica nu stateam pe TPU. si acum nu imi doresc sa devin esxpert TPU...nu ma intereseaza atat de mult...

| vyol3ta a răspuns:

Nu, nu imi doream si nici nu imi doresc, nu am venit pe acest site doar sa ma dau mare ci sa ajut unii oameni!

| Dan a răspuns:

Ce intebare? Sunt deja exper TPU.ro

cami
| cami a răspuns:

Eu vroiam, acum nu, chiar nu vreau! ai dreaptate, cand eram mica... adica acum vreo 4 luni laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de mica i-am tot spus asta mamei.Cand ma intreba lumea ce vreau sa fiu cand o sa cresc mare spuneam "Expert TPU". Ei nu au inteles pe vremea aia ce inseamna asta si nu ma intelegeau cand le explicam pentru ca nu stiau nici ce-i ala "internet"...
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai prima data cand am descoperit siteul vroiam cu orice pret sa devin experta TPU...acum nu mai vreau!