| biscuite a întrebat:

Cati litri are o cada din baie? vreau sa pun lapte si nu stiu cat imi trebuie ca sa calculez pretul...

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Volumul unui paralelipiped dreptunghic este:
V=lungime x latime x inaltime.

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine pui 2 l lapte gras si restul apa pentru o baie ca si Cleopatra.

identitate
| identitate a răspuns:

Poftiiiim?! De unde sa stim noi ce fel de cada ai?! Uita-te la apometru, noteaza, da drumul la apa si umple cada, uita-te din nou la apometru si noteaza. Faci scaderea intre cele doua numere si afli cati litri are cada ta!winking Foloseste apa rece pentru rezolvarea dilemei, e mai ieftina.Numai sa nu te uiti la celalalt apometru...rolling on the floor
Dar ce faci, baie in lapte?! Esti Cleopatra reincarnata?!tonguelaughing

| 31957319 a răspuns:

Variaza de la 80l, la 140l pana la 200l,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capacitatea medie a unei cazi de baie este de aproximativ 200 l de apa, insa baile pe colt pot ajunge la 250 - 270 l de apa.