| ghemarius09 a întrebat:

Cati locuitori sunt in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| BiaBby a răspuns:

Populaţia - 1, 940, 500
(11 iulie 2007)

| AliGab a răspuns:

Daca-i numeri vei afla cu exactitate happy

| AliGab a răspuns:

Era doar o gluma de aceea am pus smile face... dara daca tot doresti sa ma etichetezi o pozi face la forma feminina happy. Multumesc

| supremxxxoxo a răspuns:

1,8 milioane loc. Bucurestiului, nu se ia in calcul cartiere, de ex Pipera, Ferentari...

| neanderthalfararusine a răspuns:

Conform celor mai recente date oficiale, centralizate de Institutul National de Statistica (INS), Municipiul Bucuresti avea, la inceputul lunii iulie 2010, o populatie stabila de peste 1, 94 milioane locuitori, cumuland putin peste 9% din populatia intregii tari.

Insa cati dintre ei stau cu adevarat in Bucuresti

| tibyramos a răspuns:

Con. recensământului din 2011, 1.942.254

| Stresanta a răspuns:

1.942.254 dupa recensamantul din 2010, cel din 2012 nu s-a facut public ( datele vor date presei in vara anului asta ).

| siminafive5 a răspuns:

Aproximativ 2.232.135, uita-te pe site-ul asta daca vrei mai multe informatii

http://ebucuresti.info.ro/e-knowledge/scenarii/populatie

| pROMANIA a răspuns:

1,9 milioane, rotunjit.

| FlewFlew39 a răspuns:

Cam 1,9.