| aDEeLAa a întrebat:

Caut oameni interesanti. Ce as putea invata de la tine? La ce te pricepi cel mai bine? Ce iti place sa faci?
Ai fi dispus sa ma inveti si pe mine ceva?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, aș fi dispus să te învăț multe, dacă ești interesată să înveți, dacă ești motivată să înveți. Exemplu. Poți să faci o facultate, și apoi să nu faci nimic cu ea. Astfel, nu mă interesează să te învăț ceva, și să nu folosești ceea ce te-am învâțat. Așa că te întreb, de fapt ce vrei? Scrii oameni interesanți? Ce te interesează de fapt?
Din ce punct de vedere te interesează? Din curiozitate? De când aveai 5 ani pui întrebarea de ce, deci curiozitatea. Astfel, ce cauți? Ce vrei, ce nu găsești pe Google?

| aDEeLAa explică (pentru sadrian46):

Nu caut ceva anume.

| sadrian46 a răspuns (pentru aDEeLAa):

Ai spus oameni interesanți. Deci cauți ceva, dar nu știi ce? Da. Interesul tău?

| Drimmero a răspuns:

Ce inseamna pentru tine interesanti? poate interesantul pentru tine nu se pupa cu ce stiu ceilalti. De la mine ai putea invata destule, iar la randul meu mai am destule de invatat. Pot incerca sa sfatuiesc in anumite situatii in care m-am intalnit cu ele sau stiu despre ce e vorba.

| aDEeLAa explică (pentru Drimmero):

De aceea am pus seria de intrebari,, La ce te pricepi cel mai bine? Ce iti place sa faci?'' ca sa pot sa selectez ce mi se pare mie interesant din ce faci tu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai putea invata o gramada, si mai ales ca rabdarea e o resursa finita. In rest, ti-as putea deschide ochii cu privire la muzica, scriitura si interpretarea lumii inconjuratoare, orientare in timp si spatiu, exploatarea la maxim a resurselor pe care le ai la indemina.

| GoldenZenith a răspuns:

Iti raspund la intrebari, de partea cu oameni interesanti fac abstractie.
1. Poti invata sa gatesti (fac o lasagna si cornuri pufoase cu ciocolata f bune), sa ai rabdare cu oamenii si sa intelegi ca tot cursul vietii tale depinde doar de ceea ce faci tu si de cum reactionezi la tot ce viata iti ofera.
2. Sa innebunesc oameni laughing propriu + figurat.
Gatit. Canto. Condus.
3. Sa calatoresc. Sa imi construiesc amintiri. Sa ma bag in cat mai multe proiecte doar ca sa pot sa evoluez.
4. Nu sunt cea mai buna profesoara laughing)))

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

1. Sincer nu stiu, depinde ce vrei sa inveti.
2. Tot ceea ce tine de real.
3. Sa ascult muzica, sa ma uit la anime-uri, sa citesc si sa invat lucruri noi legat de ceea ce ma intereseaza / sa exersez ceea ce imi place.
4. Da, dar ce ai vrea sa inveti?

| aDEeLAa explică (pentru rosessunflowersandlillies):

4. Imi place sa invat orice. Nu imi trebuie neaparat la ceva anume, pur si simplu imi place sa stiu cate ceva din orice domeniu si mi se pare mai usor sa invat de la cineva care deja face un anumit lucru decat dupa google.