| irina2010_4810 a întrebat:

Caut urgent o porecla foarte foarte amuzanta pentru iubitul meuhee heeimi puteti spune si mie niste porecle pentru el? dar e bine daca imi puteti da porecle si pentru fete si pentru baieti

Răspuns Câştigător
| papushik_2619 a răspuns:

Pentru El
pisi
motanel
ursuletz
gandacel
brotacel
iubi etc

Pentru Ea
Pisi
Buburuza
pisicuta
vulpita
iubi

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Poreclele, sunt nume date cuiva, cu scopul de a-i scoate i evidenta caracteristici (mai ales negative)ale exteriorului, comportamentului, chiar ale psihicului. Exterior-burtosul; Comportament-mincinosul; Psihic-nebunul. Tu vrei sa-i dai un alt nume, de alint, supranume, nu o porecla.Cred ca nu vrei sa-i spui.balbaitul,nu? Tu esti cea mai in masura sa-i dai un astfel de nume, pentru ca tu il cunosti cel mai bine! Auzi la cineva, iti recomanda :buburuza! Cred ca se potriveste ca nuca in perete! Cel mult, cei de pe TPU, iti pot recomanda nume cunoscute, ceea ce mie nu mi se pare original. Scumpi, puisor, ursulet. s-au cam demonetizat. Fii tu insati originala!

| ATHOS a răspuns:

Cici?

| arhivistu a răspuns:

Purcelush