| anonim_4396 a întrebat:

Ce ai face daca intr-o zi pe neasteptate ai ajunge in spital si ai fi diagnosticat cu o boala la inima si plamani? Sansele tale ar fi de 25%.Ce crezi tu ca ai putea face sa iti revii fara ajutorul medicilor.{deoarece ei te-ar considera deja o cauza pierduta"}

8 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Pai as avea incredere in mine, in Dumnezeu si cred ca m-ar ajuta mult daca cei de langa mine m-ar sprijini.

| LolaLollita a răspuns:

Cred ca ar conta foarte mult sprijinul pe care il am de la persoanele apropiatehappy

| KristalPop a răspuns:

Dacă m-aş afla într-o astfel de situaţie de nedorit pentru nimeni, cred că aş încerca să-mi adun toate forţele să mă concentrez şi să nu cedez lupta până la ultimul strop de energie.
De multe ori puterea gândului şi starea sufletească ajută foarte mult în evoluţia bolii.
Trebuie să fii mereu optimist şi încrezător în tine şi mai ales să nu te laşi pradă gândurilor negre.
Trebuie să accepţi situaţia ca atare şi să încerci să lupţi din toate puterile pentru a o depăsi. Chiar dacă statisticile medicilor nu sunt tocmai favorabile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt nemuritor. Nu as face ceva anume. M-as intoarce acasa si mi-as vedea incontinuare de viata. Odata ce te impaci cu ideea, te poti considera ''vindecat''.

| AngelHugz a răspuns:

M-as arunca de la etaj..ca n-am ce pierde happy. Sau pot sa caut un ceainic si sa frec de el pana iese un duh

| AngelHugz a răspuns:

Sau poate ma duc la unu de pe strada si-l cer in casatorie. Sa nu mor singura happy

| Against a răspuns:

Nu as putea face nimic. mi-as trai restul vietii distrandu`ma

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Iubirea! Fara iubire nu am putea traii! Daca esti iubit si iubesti ai mai multa putere sa treci peste toate!