| BadassFox a întrebat:

Recent bunica mea a fost dusa la spital din cauza unei probleme respiratorii. Tensiunea ii era mare si pulsul crestea haotic (sarea de la 100 la 170). Inima ii este stabilizata, si la plamani s-a aflat ca ar fi racita. Problema respiratorie pare sa fie remediata dar nu mai are putere, nici nu poate sa bea apa cu paiul. Are boala Parkinson, probleme cu inima, si a avut apa la plamani. Credeti ca o sa isi revina, adica sa poata umbla din nou ( notez ca are 71 de ani si umbla cu ajutorul unui cadru)? Mananca cam de 2-3 ori pe zi foarte bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu siu in cat timp, dar eu cred ca isi va reveni. Bine ca nu a avut accident vascular, de acolo nu iti mai revi.

| BadassFox explică:

Si daca o sa isi revina, care este timpul de refacere?