| alexandradlr a întrebat:

Ce ar face un părinte normal dacă ar găsi în geaca sau în ghiozdan un pachet de țigări?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un parinte normal, ar intreba ce e cu ele, le-ar confisca si ar tine o morala lunga copilului.
Parintii mei l-ar fi pus cu grija inapoi, ca sa nu fac scandal ca mi-au umblat prin lucruri.
Parintii altora le-ar fuma si ar cauta si ziua urmatoare, in speranta ca sunt "ascunse" tot acolo.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dupa ce definesti un parinte normal, am putea sa spunem. Sau chiar tu ai putea sa spui.

Ce ar trebui* sa faca un parinte normal in schimb, asta este o intrebare mai potrivita. Ar trebui sa poarte o discutie legata de acest lucru.

Dar daca cumva este cazul tau... incearca sa nu fii prinsa tongue

| LoveSleep a răspuns:

Te-ar bate sau te-ar certa, nu ti-ar mai da bani, etc.

Ce ar trebui sa faca un parinte normal? Sa vorbeasca cu tine, sa te intrebe de cand fumezi, de ce o faci si daca stii ce riscuri implica acest obicei.

Pe scurt, sa te faca sa constientizezi singur ca faci o chestie care nu iti aduce niciun beneficiu. Nu exista copil care o sa vina cu argumente solide la intrebarea "de ce o faci".

| gemeni6226 a răspuns:

Eu ma consider un parinte normal caci desi nu m-a incintat ca fata mea a inceput sa fumeze la 18 ani i-am dat pace stiind ca are o personalitate revolutionara si as indeparta-o foarte mult de mine daca i-as interzice.Dar am ajuns la un compromis poate fuma dar sa o faca pe balcon.Acuma are 30 de ani si de e frig de e cald iese pe balcon si fumeaza acolo.E bine ca intre un [arinte si un copil sa fie intelegere si respect reciproc.Ea stie foarte bine ca nu ii face bine dar e propria ei decizie.Nu prea m-a bucurat nici prietenul ei cu care a iesit si a stat impreuna dar fiind o fire foarte revolutioanara la fel ca maica -sa(eu)am lasat-o in pace si i-am acceptat prietenul.Dar pana la urma si -a dat seama ca nu e de ea, sincer vorbind asta dupa 12 ani, inca bine ca nu s-au casatorit si nu au facut copii, ca nu a iesit drama de divort si de copii care sa sufere de pe urma despartirii.

| Lukasssz a răspuns:

Te-ar bate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar lua și el una și ar fuma laughing

| 19flo79 a răspuns:

Daca e normal, ar avea o discutie cu copilul si i-ar explica frumos ca nu e bine.

Dar ce ar face un parinte anormal? happy